02. 06. 2023

Radovan Kouřil: Neskutečná euforie

Jedním ze strůjců mistrovského titulu byl i Radovan Kouřil

"Kuřka" v posledním finálovém zápase měl do svého zranění na kontě 15 bodů, 4 doskoky a 8 asistencí (val. 23). Dostat ho k mikrofonu z obležení fanoušků bylo sice obtížné, ale nakonec se mi to podařilo.

Radku, všechny gratulace jsou asi zbytečné. Jaké byly první pocity?
To bylo něco neskutečného, velká euforie. Takhle vyrovnaný zápas s prodloužením dotáhnout do vítězného konce ... Já ani nevím co říct, prostě celý náš tým žil tímhle zápasem tak neskutečně, že každý hrál na maximum, dotáhli jsme to k výhře a všichni jsme za to neskutečně šťastní. Podle mě ještě půlka týmu nechce věřit tomu, že už je skutečně konec a nečeká na nás další zápas. Je to super a slavit to tady s fanoušky, to je opravdu nádhera.

Nevím jak vy hráči, ale v hledišti to byly šílené nervy.
Já jsem ty nervy měl dneska celý zápas. Vlastně od té doby, co jsem se probudil, tak jsem byl nervózní. Doufal jsem, že to bude poslední zápas sezóny a že před skvělými opavskými fanoušky ten titul uděláme. Byl to opravdu hrozný nervák, ale zvládli jsme to. Všichni dneska předvedli to, co jsme potřebovali, ale klobouk dolů před Děčínem. V té sestavě, v níž byli, nám to rozhodně nedali zadarmo.

Také jsme si říkali, co by bylo, kdyby byli v plné síle, ale na kdyby se nehraje.
To jsou jen spekulace, ono zase by Mates Svoboda s Nicholsem neměli tolik prostoru a zase by se to jinak rozdělilo. Je to škoda, že tam Pomikálek a Walton nebyli, teď se může říkat co by kdyby, ale nám je to úplně jedno. My ten titul máme, porazili jsme v play-off druhého, prvního i třetího, vždycky jsme museli vyhrát venku, takže o to cennější ten titul pro nás je.

Takže jste završili "třineckou" spanilou jízdu: od předkola k titulu!
Přesně tak, ale my jsme se v půlce sezóny na sebe dívali a nevěděli, co se děje a jestli se vůbec dostaneme do play-off. V předkole jsme byli v situaci, že kdyby se nepovedl jeden zápas, tak jsme venku. A z toho jsme dokázali udělat takovýto zázrak, že jsme vyřadili první tři týmy tabulky, takže teď můžeme slavit titul.

Takže úleva, že šichta je úspěšně završena?
Úleva je to opravdu neskutečná. Takovou jsem dlouho nezažil, protože to byly dneska velké nervy, nemohl jsem se dočkat konce. Teď už to konečně skončilo a my si můžeme užívat tuhle neskutečnou atmosféru.

Takže teď slavit?
Přesně tak, nic jiného nás už nečeká. Už je konec, máme to za sebou. Cíl splněn, takže teď se jde slavit!

Díky moc za rozhovor i nádherný konec sezóny, slavit budeme všichni!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.