• BK Opava
  • Novinky
  • Radovan Kouřil po Patrasu. Jsme pomlácení, musíme se nastavit v hlavách, řekl

  20. 10. 2023

Radovan Kouřil po Patrasu. Jsme pomlácení, musíme se nastavit v hlavách, řekl

Slezany doslova zašlapal do země, kdy je porazil 115:66. Český tým se nedokázal vypořádat s tvrdou hrou domácích, což přiznal i rozehrávač Opavských Radovan Kouřil.

Ten na palubovce strávil dvaadvacet minut, ve kterých si zapsal pět bodů a šest asistencí. „Chtěli jsme být agresivní, jít tvrdě do nich. Soupeř byla ale na nás dobře připraven. Přesně věděli, co chceme hrát a hned v prvních čtyřech útocích nám dali čtyři otevřené trojky, a v tom duchu se nesl celý zápas,“ poznamenal Radovan Kouřil.

„Nedokázali jsme se z toho vzpamatovat. Hodně na nás tlačili, byli agresivnější. My jsme po šesti, sedmi minutách utkání odešli i mentálně. Nebyli vůbec silní,“ pokračoval osmadvacetiletý rozehrávač.

 

 

Opava přitom zkušenosti s Ligou mistrů má, zahrála si ji už před pěti lety. „Je to tak. Ligu mistrů jsme si už zahráli. Středeční utkání ale hodně připomínalo některé naše z před pěti lety,“ klopil oči Radovan Kouřil. „Letos máme zkušenější tým, bohužel v Patrasu se to moc neprokázalo,“ povzdechl si opavský rozehrávač.

Opavskému výběru neseděla tvrdá hra Patrasu. „Jsme pomlácení, poškrábaní. Bohužel rozhodčí to neviděli. Nabíhali do nás a nic. Jejich Američané to dokázali lépe prodat. Jejich fauly se moc nepískaly. To není ale omluva za náš výkon,“ zvedl prst Radovan Kouřil. „Soupeř nás nepustil do našich zažitých věcí, do našich systému. Nenechali nás rozběhnout. Když to shrnu, tak Patras byl o tři úrovně výše, než na kterou jsme zvyklí,“ přiznal zkušený rozehrávač.

Nyní čeká Opavské Nymburk. „Musíme se dát mentálně dohromady. Naším největší problémem je momentálně hlava. Hrajeme doma a potřebujeme vyhrát,“ zakončil Radovan Kouřil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.