18. 01. 2023

Radovan Kouřil: "Dobrá obrana je základ"

Demolici Olomoucka jsme probrali s Radkem Kouřilem

"Kuřka" opět předvedl excelentní výkon, když zaznamenal 16 bodů (dvojky 6/5, trojky 2/2), přidal 7 asistencí a 4 doskoky (val. 25). Po zápase byl pochopitelně v dobré náladě.

Radku, gratulace tobě i týmu k výhře. Dnes to ale složité nebylo, co říkáš?
Je to tak. My jsme navázali na koncentrovaný a agresivní výkon, který jsme předvedli v Brně a dařilo se to i proti Olomoucku. My, když tlačíme v obraně a dobře bráníme, tak z toho pak vychází dobrý útok. Všem se momentálně daří, všichni jsme na dobré vlně a bylo vidět, že si ten zápas užíváme. Hala žila s námi, takže to bylo super.

Dneska, stejně jako v předchozích zápasech, opět vyšla střelba z perimetru. Co bys řekl k tomu?
Tak hlavně to nechci zakřiknout, ale je to o tom, že si dokážeme vypracovat otevřené střely a proměňujeme je. V prosinci, kdy začalo naše trápení, se nám je tolik vypracovávat nedařilo a navíc jsme je neproměňovali. Teď je proměňujeme. Vypíchl bych Kubu Slavíka, protože ten moc neuvažuje, střílí a padá mu to. My ostatní se k němu jen přidáváme.

Nejen že týmu jdou trojky, ale i ty podáváš v posledních zápasech excelentní výkony.
Já jsem se hodně chytil v zápase s USK. Přitom první poločas byl z mé strany úplně tragický, ale v tom druhém to začalo jít. Začal jsem si zase věřit a to je to zásadní. Nic jiného v tom není, i když si teď přidávám a David Zach mě k takovým výkonům vytrénoval (smích).

Diváci, jak už jsi říkal, opět nezklamali, atmosféra byla skvělá.
To platí absolutně. Bylo prý 1100 diváků, ale podle hlasů a divácké podpory to vypadalo, jako kdyby jich bylo alespoň 2000. Diváci jsou v Opavě fantastičtí a za to jim patří velký dík.

Po dnešní prohře USK v Děčíně máte už osmičku jistou, takže ta největší nervozita by už měla být minulostí.
Tak my chceme vyhrát vždy a všude, ale jestli to je s tou osmičkou pravda, tak to je první splněný cíl, který jsme si dali po tom našem hrůzném období. Ale samozřejmě chceme být co nejvýš.

Teď jste na vítězné vlně. Jak ji podpořit v Pardubicích?
Tím stejným jako nyní. Základem je agresivní obrana a koncentrovaná hra bez chyb a ztrát. To je všechno.

Díky moc za rozhovor a vítězná vlna ať vás nese i nadále!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.