19. 04. 2021

Radovan Kouřil:

Výhru nad Kolínem jsme probrali s posilou z Olomoucka Radovanem Kouřilem.

"Kuřka" opět dokázal, že jeho angažování bylo výborným tahem. V sobotu za zhruba 30 minut nasázel Kolínu 14 bodů, k tomu přidal 8 asistencí a 4 doskoky. Po zápase, až na "koňara" utrpěného v zápase, byl spokojen.

Radku, gratulace týmu i tobě osobně k výhře a druhému místu. Jak bys dnešní zápas popsal?

Začátek byl z naší strany dobrý, hráli jsme koncentrovaně v útoku i v obraně. Vybudovali jsme si desetibodové vedení, pak koncentrace polevila a nechali jsme Kolín vrátit se zpátky do hry. Po poločase jsme ale zase nastoupili v plné síle a nedali jim šanci. Na konci už se hrálo o skóre k definitivnímu zajištění druhého místa. To se nám sice těsně ale přece jen povedlo a jsme za to moc rádi. Druhé místo je pro nás hodně důležité.

Je to paráda, já osobně jsem věřil ve výhru, ale že to bude o dvacet, to jsem nepředpokládal.

Pro nás to asi bylo úplně stejné. Šli jsme do zápasu s tím, že ho musíme vyhrát a bylo nám jedno, zda to bude o jeden bod nebo o dvacet. Na konci jsme už byli k té dvacetibodové hranici blízko a jsme rádi, jsme ji nakonec překonali.

Tys přišel z Olomoucka a hned ses zařadil mezi nejlepší hráče.

To vychází z toho, jak se tady v Opavě hraje. Já jsem tak nějak věděl, co po mně bude trenér Czudek chtít a jaké bude moje role v týmu. Já se snažím jenom dělat svoji práci a doufám, že ji odvádím alespoň trochu slušně.

Ty jsi tady pár sezón hrál, takže asi nebyl problém zapadnout.

Většina týmu, tedy až na Bočiho, zůstala prakticky stejná. Stačilo mi pár tréninků na rozkoukání, i když přece jen nám ta chemie někdy trochu kolísá. Doufám ale, že se to do play-off ještě zlepší a bude to na sto procent.

Třeba signály stačilo jen oprášit v hlavě?

Tak většina signálů je stejná, je jich tam pár navíc, které ale nejsou nijak složité. Takže zrovna ty signály mi žádný problém nedělají.

Teď vás čeká ještě USK, ale už nebudete pod tlakem nutné výhry. Jak to tedy vidíš ve čtvrtek?

Určitě budeme chtít do toho jít na plno a vyhrát. Je to poslední zápas před play-off a nechceme hazardovat s formou. Budeme do toho šlapat, abychom našli před vyřazovací částí co nejlepší pohodu.

A ještě otázka, která asi zajímá všechny fanoušky. Nezůstaneš po sezóně v Opavě?

Ta možnost tam teoreticky je, i když nevím co bude. Určitě bych se tomu nebránil. Všechno je otevřené, ovšem sám opravdu ještě netuším, jak to nakonec bude. Ale uvidíme.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.