04. 01. 2018

Radovan Kouřil: "Čekali jsme to těžší"

Po vítězném zápase s USK jsem tentokrát požádal o rozhovor našeho rozehrávače Radovana Kouřila.

Po vítězném zápase s USK jsem tentokrát požádal o rozhovor našeho rozehrávače Radovana Kouřila. Ten přispěl k opavské výhře 8 body, 3 asistencemi, dvěma doskoky a jedním ziskem, ale vyrobil také 8 ztrát. I tak se mu utkání hodnotilo dobře.

Radku, gratulace k výhře. Asi to bylo dnes lehčí, než všichni čekali.
Musím se přiznat, že jsme to opravdu čekali těžší, po svátcích se dá čekat cokoli. My jsem do toho šli s tím, že hrajeme doma, oproti Svitavám, kde se nám uspět nepodařilo, jsme byli kompletní, a že tu výhru potřebujeme, abychom se zase dostali na koně. To se nám povedlo. Pražané přijeli dnes takoví rozlámaní, jako by ani nevěřili, že můžou vyhrát. A my jsme je nepustili k tomu, aby si to myslet mohli.

Zdálo se mi ale, že tu byl ještě nějaký "posilvestrovský stav", protože bylo hodně ztrát.
Ztrát bylo opravdu hodně, z naší strany jsem měl na tom největší podíl bohužel já. Nevím, co se dělo, ale po svátcích bylo jen pár tréninků a každý se ještě rozkoukával. Byl to s ohledem na ty ztráty takový hurá basket.

Vzhledem k jasnému stavu mi připadalo, že zápas byl zbytečně nervozní.
Nevím jestli nervozní, ale bylo tam trochu větší napětí. Nikdo si nechtěl nechat nic utéct, bylo nějaké dohadování, šlo se do toho tvrdě, ale to k basketu prostě patří. 

Teď na vás čeká Děčín, tedy silný soupeř a dlouhá cesta.
Je to tak, Děčín je hlavně doma hodně silný soupeř. Ale viděli jsme, že i USK tam dokázal dvakrát vyhrát, takže pojedeme do Děčína s tím, že tam chceme uspět. Už máme za sebou jednu takovou cestu do Ústí, kde se nám vyhrát podařilo, takže doufám, že to bude mít podobný průběh.

Pak bude rychle následovat pohár s Olomouckem, odkud jste si dovezli slušný náskok.
To musíme zaklepat, zápas u nich se nám docela povedl, takže doma by měla být povinnost vyhrát a postoupit. Prohrát s nimi v Opavě o dvacet, to není pro nás vůbec přípustné, to bychom si nemohli nikdy odpustit.

Poté ale čeká jiná kategorie, mistrovský Nymburk.
Přijede Nymburk, to je vždycky svátek. Doma nemáme co ztratit, půjdeme do toho naplno se vším co máme a můžeme jenom překvapit. To se nám ostatně v minulé sezóně podařilo.

Díky moc za rozhovor a ať se daří i v dalších zápasech.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.