28. 12. 2016

Radovan Kouřil: "Musíme vycházet z dobré obrany"

Opava konečně prolomila televizní prokletí a nemalou měrou k tomu přispěl i Radovan Kouřil.

Opava konečně prolomila televizní prokletí a nemalou měrou k tomu přispěl i Radovan Kouřil. Ten si v zápase připsal 10 bodů, 6 asistencí a 3 doskoky a diváky zvedl ze sedadel zvláště na konci třetí čtvrtiny, když pěti body v řadě navýšil opavský náskok na 18 bodů. Rozhovory sice nemá moc rád, ale mou žádost neodmítl.

Radku, gratulace týmu i tobě k výkonu a výsledku, ale výhra se nerodila lehce, co říkáš?
Děkuji za gratulaci. Byl to takový zápas, jaký jsme očekávali, tedy velký boj a tvrdý basket z obou stran. Nikdo nechtěl nic nechat zadarmo a překvapivě padlo dost bodů. V prvním poločase jsme byli trochu v křeči, nemohli jsme se dostat do naší hry. Jediný, kdo to táhl, byl Kuba Šiřina. Ve druhém poločase, zvláště ve třetí čtvrtině, tam se to rozhodlo. Šli jsme z mínus 5 na vedení přes dvacet. Snažili jsme se to pak kontrolovat, ale Děčín stále tlačil a měli jsme co dělat to udržet.

Třetí čtvrtina, to byla smršť na palubovce i v hledišti, udrželi jste je na 12 bodech.
To je to, z čeho my musíme vycházet. Dobře bránit a dávat nějaké lehké koše z protiútoků a když se chytíme a diváci nás k tomu začnou burcovat, tak nás to ještě víc nakopne. Naštěstí nám to ve třetí čtvrtce padalo a dokázali jsme si udělat velký náskok.

Děčín to ale ještě v poslední čtvrtině trochu zdramatizoval.
Bylo to tím, že my jsme se hodně dívali na čas a oni neměli co ztratit. Měli jsme pár ztrát, dostali jsme trojku, začali jsme mít problémy na doskoku a to nás sráželo zpátky. Naštěstí jsme dokázali vedení udržet.

Dnes ja asi MVP Kuba Šiřina, ale mně osobně se hodně líbil Míra Kvapil.
Kuba Šiřina nás držel celý zápas, hlavně v útoku to bylo znát. Hodně se vyhecoval, to jsme potřebovali. Míra Kvapil zahrál skvěle v obraně, měl hodně bloků a důležité doskoky. Co jsme mu řekli, to udělal, takže pro něho dnes velká pochvala.

Připsali jste si důležitou domácí výhru, protřebnou pro horní šestku, protože venku se moc nedaří. Čím to je?
To opravdu nedokážu říct. Posledních pár zápasů jsem si dokázali vybudovat náskok, ale v koncovce jsme ho ztratili. Doufám, že se nám to podaří prolomit. Nevím, jestli to bude už v Nymburce (smích), ale snad se to povede co nejdříve. A domácí výhry jsou pro nás z hlediska postupu do elitní šestky velice důležité.

A jaký budete mít teď program?
Konečně bude trochu volna. Přes Vánoce to byly jen dva dny, teď budeme mít pohov až do 2. ledna, protože hrajeme až sedmého. Takže si užijeme nějakých 5 dní volna.

Díky moc za rozhovor a v roce 2017 hodně štěstí osobního i sportovního!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.