11. 03. 2018

Radovan Kouřil: "Snad už budeme kompletní"

Statečný boj našich basketbalistů s Nymburkem jsme rozebrali s opavským rozehrávačem Radkem Kouřilem.

Statečný boj našich basketbalistů s Nymburkem jsme rozebrali s opavským rozehrávačem Radkem Kouřilem. Ten v zápase zaznamenal výtečných 8 asistencí, k nimž přidal i 9 bodů a 3 doskoky.

Radku, dnes s Nymburkem sice prohra, ale určitě se nemáte za co stydět.
To je pravda. Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit a že budeme hrát náš basket, abychom se co nejdříve dostali do play-off rytmu. A proti komu jinému si to můžeme nejlépe vyzkoušet, když ne proti Nymburku. Bohužel sto bodů, které jsme inkasovali, je docela dost, když jsme chtěli dobře bránit, tam nám to úplně nevyšlo. Ale zase skoro devadesát bodů dát je pozitivní.

Já myslím, že tolik bodů Nymburk často nedostává.
To určitě ne. Dnes zahrál skvěle Vašek Bujnoch, ten sám dal skoro 30 bodů, pár lidí se přidalo, dobře jsme si to rozdělili a podílel se na tom každý, což je jedině dobře. 

Teď nejen z důvodu zranění Kuby Šiřiny stála rozehrávka hlavně na tobě. Jak jsi to zvládal?
Bylo to náročné, hlavně tedy fyzicky, protože tam byly 3 zápasy v šesti dnech, na což nejsem moc zvyklý. Během sezóny se hraje většinou jednou za týden a ještě se s Kubou točíme. Teď to byl velký nápor, ale zase jsem věděl, že budu i přes nějakou tu chybu hrát, takže jsem mohl být v klidu a užil jsem si to.

Před vámi bude díky předehrávce v Děčíně týdenní pauza. Jak je na tom tým zdravotně?
Kuba Šiřina doléčuje zranění a myslím si, že příští týden už naskočí do hry. Jinak postupně se všichni začali vracet, ty nemoci už ustupují, takže to vypadá, že bychom zase mohli být kompletní a v plné síle. Doufám, že to tak skutečně bude.

A v sobotu vás čekají nepříjemné Svitavy.
Bude se hrát v trochu netradiční čas (pozn.: v 15:30 hod.), ale budeme na domácí půdě, kde chceme porážet každého. I ten Nymburk jsme byli schopni potrápit, takže určitě půjdeme vyhrát. Svitavy jsou ale hodně kvalitní tým, doma jsme těsně vyhráli, u nich prohráli, takže myslím, že bude určitě na co koukat.

Díky moc za rozhovor a ať se daří i v dalších zápasech!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.