26. 04. 2019

Radovan Kouřil: "Zkusíme to v Děčíně urvat"

Další skvělý obrat Opavy režíroval mimo jiných i náš rozehrávač Radovan Kouřil.

Další skvělý obrat Opavy režíroval mimo jiných i náš rozehrávač Radovan Kouřil. Ten, stejně jako ve středu, zaznamenal 8 asistencí, k nimž tentokrát přidal i 7 bodů a dva doskoky. 

Radku, velká gratulace všem. Dnes to byly nervy, že?
To je pravda. Po tom včerejším víceméně jasném zápase jsme nastoupili trochu ospale, zato Děčín si ten start nenechal utéct. Takže to vypadalo obráceně než včera. My byli bez energie a oni do toho šlapali. Naštěstí nám to do poločasu neuteklo tolik, těch deset bodů nebylo tak strašných. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, vytvořili si pár volných pozic, které jsme začali trefovat a nakonec to dotáhli do vítězného konce.

Tlak na vás byl, 1 - 3 by nebylo dobré. Jak moc jste si to připouštěli?
Tlak tu samozřejmě byl, ale hráli jsme doma. V Děčíně rozhodovaly koncovky a oni si je doma ubojovali, takže jsem věřil, že v Opavě to zase uhrajeme my. To se také stalo a teď pojedeme do Děčína pokusit se urvat ten bod také u nich.

V Děčíně to bude souboj o první mečbol, oni "musí", vy "můžete", takže ten tlak bude zase na nich.
Je to tak, jedeme do Děčína s tím, že nemáme co ztratit. Ale ať chceme nebo ne, jeden zápas tam pro postup stejně vyhrát musíme, takže se budeme snažit ukončit to co nejdříve.

Na marodce se objevil po středě Mirek Kvapil. Jak to s ním vypadá?
Nevíme přesně, co s ním je. V Děčíně asi ještě hrát nebude, uvidíme, jaká bude situace před šestým zápasem doma.

Dnes byla opět skvělá "playoffová" atmosféra, co říkáš?
Nebylo sice tolik diváků, kolik jsem na play off čekal, ale ti co přišli vytvořili skvělou a bouřlivou atmosféru. Do Děčína pojedeme vyhrát, abychom tuto sérii mohli před svými fanoušky ukončit.

Díky moc za rozhovor a ať se tvá slova vyplní!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.