• BK Opava
  • Novinky
  • Radovan Kouřil řádil proti Slunetě. Liga mistrů je jiný level, řekl

  26. 11. 2023

Radovan Kouřil řádil proti Slunetě. Liga mistrů je jiný level, řekl

Byl to jeho zápas. Opavský rozehrávač Radovan Kouřil před týdnem na palubovce ústecké Slunety doslova řádil. Dal jednatřicet bodů a výraznou měrou se podílel na vítězství svého týmu v poměru 96:91.

Navíc hned sedmkrát se trefil z perimetru. Nyní už má ale v hlavě přepnuto na Ligu mistrů. Opavu totiž čeká v této elitní soutěži další vystoupení. Ve středu se Slezané představí na palubovce francouzského Dijonu.

Radovane, vraťme se o týden zpět. V Ústí to byl váš zápas. Dal jste jednatřicet bodů, k tomu hned sedm trojek...
V mužské kategorii jsem sedm trojek nikdy nedal, rekordem byly čtyři. V Ústí to nebylo ale o mojí osobě. Rozhodl náš týmový výkon. V úvodu nás trojkami a úspěšným nájezdíkem nakopl Luděk Jurečka. Dostali jsme domácí tam, kam jsme chtěli. Dobře nám fungovala obrana. I kdy jsme měli dobrou hru, nedokázali jsme se od soupeře více bodově trhnout. Ústí kousalo, v koncovce bylo ale štěstí nakonec na naší straně.

Celý zápas jste vedli. V závěru dal Autrey trojku a domácí byli na dostřel. Co se vám v těchto momentech honilo hlavou?
Žádní panika tam nebyla. Měli jsme ještě útok, věděl jsem, že když ho proměníme, tak šance na naše vítězství vyroste. V závěru jste působil úplně bez nervů...

To jste si tak věřil?
Byl jsem tak nastavený. Věřil jsme si. Navíc, kdo jiný by to měl vzít na sebe, když si mi tak dařilo.

Víte, že Opava vyhrála v Ústí po dlouhých třech letech?
Osobně si nepamatuji, kdy jsem v Ústí naposledy vyhrál. Navíc jsme to zvládli bez Kuby Šiřiny, o to nás tohle vítězství více těší.

Laboroval jste s ramenem. Jak to vypadá nyní?
Pořád se to zlepšuje. Bolest mě už netrápí. Problémy jsem mě naposledy ve Vilniusu. Věřím, že už to bude dobré.

Opava hraje letos Ligu mistrů. Vy patříte k hráčům, kteří jsou za evropskou konfrontaci rádi.
Účast v této soutěži nám určitě pomůže. Tlak a fyzično jsou někde úplně jinde, než v České lize. V KNBL se hraje o hodně jednodušeji. Oproti Lize mistrů musíme ale v domácí soutěži více polevit v obraně. V Lize mistrů se pouští více kontaktů, více se to může rubat.

Nyní vás čeká zápas ve francouzském Dijonu.
Doma jsem proti Dijonu nehrál. Viděl jsem jejich kvalitu, je o několik levelů dál, než my. Ve středu by nás mohli trochu i podcenit. Když do toho půjdeme se vším všudy a bude se nám všechno dařit a jim ne, mohlo by se zadělat na nějaký zázrak.

Naposledy ve Vilniusu předvedla Opava sympatický první poločas.
Kdybychom Ligu mistrů hráli každý rok, bylo by to jiné. Na tuto soutěž bychom si zvykli. Tak je to pro nás hrozný skok a šok. Ve Vilniusu jsme šli do utkání s jiným nastavením. Dali jsme do zápasu zkušenější základní sestavu, která začátek podržela. První poločas stál za to, bavilo nás to. Zápas měl grády. Ve třetí čtvrtce se projevila kvalita soupeře a nedalo se s tím nic dělat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.