• BK Opava
  • Novinky
  • Radovan Kouřil se vrátil. Ještě to není ono, jsem ale rád, že jsem zpátky, řekl

  18. 12. 2023

Radovan Kouřil se vrátil. Ještě to není ono, jsem ale rád, že jsem zpátky, řekl

Měl nucenou pauzu. V utkání proti Olomoucku dostal opavský rozehrávač Radovan Kouřil míčem do hlavy. Ukázalo se, že prodělal lehký otřes mozku. Do duelu proti USK Praha už naskočil. Na palubovce strávil necelých čtrnáct minut.

„V utkání s Olomouckem jsem dostal míčem do hlavy a byl z toho lehký otřes mozku. Navíc mi to zablokovalo i krk. Absence se tak protáhla,“ přiblížil po sobotním duelu Radovan Kouřil.

Proti USK strávil na palubovce necelých čtrnáct minut. Během nich si zapsal jeden bod a čtyři asistence. „Ještě nejsem úplně v pořádku. Je to ale ve stadiu, kdy se s tím dá snesitelně hrát. Jsem strašně rád, že mohu být s kluky opět na palubovce,“ svěřil se osmadvacetiletý basketbalista. Sobotní zápas sliboval dramatickou podívanou, ta se ale nakonec nekonala. „Bylo to hodně fyzické, hlavně na začátku. My jsme dali rychle deset bodů, pak jsme se stejně jako soupeř trápili střelecky,“ komentoval zápas Radovan Kouřil. „Potom jsme se ale chytli, kdežto soupeř netrefil téměř nic. Udělali jsme si pohodlný náskok a zápas dotáhli v klidu do vítězného konce,“ pokračoval opavský rozehrávač.

Opavu zdobila dobrá obrana. Třeba nejlepší střelec hostů Johnson se v prvním poločase vůbec neprosazoval. „Věděli jsme o jeho kvalitách. Nesoustředili jsme se ale na něj nějak speciálně. Zahráli jsme dobře týmově v obraně. Dobře jsme si hráče přebírali. Fungovalo nám to lépe, než jsem čekal. Za to palec nahoru,“ těšilo Radovana Kouřila.

V úterý čeká na opavský tým zápas v Lize mistrů. Na domácí palubovce hostí řecký Patras. „Bude to úplně jiný zápas. Patras má velkou kvalitu, což jsme měli možnost už na vlastní kůži poznat. Musíme rychle v hlavách přepnout a pokusit se uhrát co nejlepší výsledek,“ zakončil Radovan Kouřil.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.