• BK Opava
  • Novinky
  • Radovan Kouřil: Věřili jsme si na Brno, věříme si i na Nymburk

  03. 05. 2023

Radovan Kouřil: Věřili jsme si na Brno, věříme si i na Nymburk

Výhra nad Brnem byla kolektivním dílem, přesto si i Radek Kouřil zaslouží velké uznání

Kuřka si připsal 13 bodů (trojky 5/3), 3 doskoky, 5 asistencí (val. 18) a zasadil Brnu dva těžké trojkové direkty v posledních okamžicích druhé i třetí čtvrtiny. Po zápase jsem sice musel dlouho čekat, než se podepíše a vyfotí s fanoušky, ale na rozhovor nakonec došlo.

Radku, velká gratulace. Jaké jsou první pocity bezprostředně po konci zápasu?
Je to obrovská euforie. Čekali jsme, že to dnes bude těžký zápas, ale každý předvedl to co měl. Hráli jsme koncentrovaně v obraně, dávali jsme si pozor na ztráty, které nás trápily v Brně a po kterých nás Brno trestalo. Udrželi jsme jednoho z jejich stěžejních hráčů Culpeppera na nula bodech. Soupeř se nedostal ani na 70 bodů a v koncovce jsme si to už pohlídali. Každý tam dostal otevřenou střelu, každý se trefil, všechny to bavilo, takže super!

Už jsi to naznačil, hlavně v první půli jste "cizineckou legii" drželi hodně zkrátka.
My jsme si před zápasem řekli, že u nich jsou stěžejní 3 hráči: Pointer, Culpepper a Chatman. Dva se nám podařilo zastavit a jak je vidět, stačilo to. Náš prvotní plán byl sice zastavit Chatmana, dopadlo to tak, že nám dal nejvíc bodů ze všech, ale to je jedno, když se nám podařilo zastavit ty druhé dva.

Říká se, že play-off bolí, ale dnes to asi bolelo přece jen hodně, co říkáš?
Tak ona ta naše série s Brnem byla hodně fyzická z obou stran. Takhle se prostě hraje play-off. Bylo vidět, že oba týmy chtěly hodně postoupit, nikdo nedal nikomu ani centimetr zadarmo. Myslím si ale, že se projevila naše týmovost, dokázali jsme si víc vyhovět. Takže bolelo to, ale to k tomu patří.

Tys byl dnes takové opavské "štístko", vždycky na konci čtvrtiny jsi dal trojku.
My už to v týmu tak nějak máme. Dylan Carl se mi směje, že moje procento úspěšnosti v posledních sekundách je o třicet procent výš než jindy. Nevím co na to říci, snad jen to, že jsem rád, že mi tým v těch posledních okamžicích věří a že mi to tam padá.

O atmosféře v hale je asi zbytečné mluvit, ale přece jen k tomu něco řekni.
Fanoušci jsou absolutně neskuteční. Třetí a čtvrtý zápas doma, pak pátý v Brně, kam přijelo velké množství fanoušků a dneska něco opravdu nádherného. Ani nevím, kolik bylo lidí, ale připadalo mi, že jich je minimálně pět tisíc!

Fanoušci byli slyšet, vy jste byli vidět, jsme prostě tam! Takže sezóna zachráněna?
Je to tak, sezóna je zachráněna. Dnes si dáme asi nějaké to pivko, odfoukneme si, ale rychle se musíme připravit na semifinále. Takže to nebude takový propadák, jak to vypadalo během sezóny. Dostali jsme se do semifinále z velkých sr*ček, takže klobouk dolů před celým týmem. Připravil se na play-off a ukázal, že tu sílu pořád má.

Už je jisté, že budeme opět hrát o medaile.
Přesně tak. My se teď musíme dát dohromady, vyléčit různé bolístky, ať můžeme pokračovat zase v plné síle. Budeme hrát s Nymburkem, USK je dvakrát porazil, tak proč bychom to nedokázali my. Jenom si musíme připravit nějaký plán a pokusíme se je porazit.

Na Brno jste si věřili, protože jste to před čtvrtfinále měli 3 - 1, Nymburk jste naopak ještě letos neporazili. Tak proč ne teď, že?
Přesně tak. Na Brno jsme si věřili, na Nymburk si věříme stejně. Že to v sezóně zatím nevyšlo ani jednou, to nic neznamená. 

Co bys řekl na závěr?
Hlavně bych ještě jednou poslal velký dík fanouškům. Co dokáží vytvořit v play-off, to je něco neskutečného. Nikdo v republice se k tomu ani nepřiblíží. Tedy možná v Brně, když tam přijede 500 našich fanoušků (smích). 

Teď nevím kdo, ale někdo řekl, že podpora fanoušků je v této zpočátku ne moc vydařené sezóně větší, než loni, kdy jsme byli na vrcholu.
Ano, už jsme se o tom bavili. V minulém ročníku, kdy jsme byli velký favorit, tak na první kolo moc lidí nechodilo, všichni to asi tak nějak brali jako samozřejmost, že postoupíme. Nyní se ukázala pravá síla opavských fanoušků. Měli jsme špatnou sezónu, trápili jsme se, vypadalo to na propadák. Ale pak na všechny vyřazovací zápasy přišla plná hala a lidi nás hnali dopředu.

Takže Radku, ještě jednou velká gratulace všem, užijte si to a v semifinále ať to vyjde!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.