18. 07. 2019

Repre U20 vyhrála skupinu

Dobrá zpráva z Portugalska: naše reprezentace U20 vyhrála svoji skupinu, jde do čtvrtfinále a vyhne se silnému Rusku.

Naši začali skupinové boje dvěma hladkými výhrami nad Rumunskem 88:67 a Albánií 111:76. Pak nastoupili proti nevyzpytatelným Finům, ale nakonec zvítězili přesvědčivě 105:79. V přímém souboji o prvenství ve skupině se pak střetli s Bulharskem.

Po vyrovnaném první poločase naši zabrali a do poslední čtvrtiny šli s jedenáctibodovým náskokem. Pak ale přišel výpadek a v závěru se soupeř dostal do jednobodového vedení. To sice Češi zvrátili, ale trojka Lazarova 14 vteřin před koncem poslala zápas do prodloužení. V něm byli naši uspěšnější a po výsledku 93:89 (21:23 47:43 65:54 79:79) slavili výhru.

"V utkání s Bulharskem jsme vedli dvě minuty před koncem o nějakých sedm bodů, bohužel se nám zápas nepodařilo dovést do vítězství, ale trojkou čtrnáct vteřin před koncem se Bulhaři dostali do nerozhodného stavu a poslali zápas do prodloužení. V něm jsme měli trochu víc štěstí a zápas organizoval velmi dobře na rozehrávce Marek Welsch, který nás dovedl k vítězství," řekl asistent Ládi Sokolovského Patrik Smažák.

Ve čtvrtfinále se naši v pátek střetnou s Islandem. V dosavadních bojích se hráčský zástupce Opavy Jakub Slavík dostal na průměr 5 bodů, 3 asistence a 5.5 doskoku na zápas. V doskocích je druhý nejlepší v českém týmu. Není ale jediným zástupcem Opavy v Portugalsku. Technickým vedoucím je Dušan Štěnička, jedním z masérů je Petr Kivorchian.

Porazí-li naši basketbalisté v pátek Island, střetnou se v sobotu v semifinále s vítězem zápasu Belgie - Nizozemí. Tam už by šlo o přímý boj o postup do divize A.