24. 07. 2017

Reprezentace U20: jedna výhra nestačila

Naši basketbalisté do 20 let obsadili na ME na Krétě 15. místo a sestupují do divize B.

Naši basketbalisté do 20 let obsadili na ME na Krétě 15. místo a sestupují do divize B.

Po třech porážkách ve skupině a další v osmifinále s Francií čekaly na naše mladé svěřence trenérů Petra Czudka a Ladislava Sokolovského boje o záchranu. Výhra s Ukrajinou by vše vyřešila, bohužel naši kluci nezvládli koncovku zápasu. Ještě 3 minuty před koncem byl stav 68:68, ale pak již skórovali jen mladí Ukrajinci a porážka 68:75 znamenala, že k záchraně bylo třeba vyhrát zbývající dva zápasy.

Čekala nás Itálie, které se šampionát rovněž nepovedl. Bohužel ani proti Italům našim nevyšla koncovka a dvě úspěšné šestky našeho soupeře po přísně odpískaném útočném faulu Nováka těsně před koncem rozhodly o výhře Italů a sestupu České republiky do divize B: Česká republika - Itále 53:55. V posledním utkání s Lotyšskem šlo již jen o konečné umístění, oba celky měly už sestup jistý. Tentokrát naši kluci dramatickou koncovku zvládli, porazili Lotyše 80:77 a odjeli tak z ME s bilancí 6 porážek a 1 výhra a s konečným 15. místem.

Mistry Evropy se stali domácí Řekové, kteří ve finále porazili Izrael 65:56, třetí skončila Francie. Českou republiku a Lotyšsko dopovodilo do divize B Slovinsko. V rumunské Oradei si postup do elitní divize A naopak vybojovaly celky Rumunska, Chorvatska a Velké Británie. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.