08. 10. 2016

Rezerva dobyla Prostějov

Prvoligový nováček z Prostějova Opavě neodolal a naši kluci si z Hané dovezli výhru.

Prvoligový nováček z Prostějova Opavě neodolal a naši kluci si z Hané dovezli výhru. Petr Valeček měl z pendlů tentokrát k dispozici vedle Mirka Kvapila také Vaška Bujnocha. Oba si zapsali double-double a spolu s Jirkou Dihelem byli hlavní oporou týmu. Zápas byl vyrovnaný zhruba do 13. minuty, pak definitivně převzal otěže hry do svých rukou náš celek.

Náskok Opavy začal postupně narůstat, do hry se dostala celá lavička a mladí hráči si připsali na své konto cenné prvoligové minuty. Výhra poslala náš tým alespoň dočasně na první místo tabulky, ale těžké zápasy teprve přijdou. Hned v pátek totiž budeme hostit letos velice silný celek Zlína.

Jak už bylo řečeno, muži zápasu byli Vašek Bujnoch (18 bodů, 13 doskoků, val. 24) a Mirek Kvapil (18 bodů, 11 doskoků, val. 24), tradičně spolehlivě zahráli i Jirka Dihel (16 bodů, 6 doskoků, val. 18) a Víťa Branda (8 bodů, 8 doskoků, 7 asistencí, 7 zisků, val. 17).

BCM Orli Prostějov - BK Opava B 56:76 (13:18 28:37 39:52)
Body: Hlobil 16, Váňa 11, Goga 7, Francírek, Růžek a Vašát 4 Jenčík a Jimramovský 3, Borovka a Pluhař 2 - Kvapil a Bujnoch 18, Jirka Dihel 16, Branda 8, Matějka 6, Kopf a Ondra Kukla 4, Černý a Šimon Kurečka 2
Diváků: 156

Příští zápas sehraje naše béčko v pátek 14.10.2016. Budeme hostit jednoho z letošních favoritů na prvenství ve skupině B (Východ), tým SKB Zlín. Začátek utkání je v 19:00 hod., vstup tradičně zdarma.