03. 12. 2015

Rezerva doma stále neporažena

Předehrávka 12. kola 1. ligy přivedla do Opavy vysokoškolský tým ze sousední Ostravy.

Opava začala jako favorit opravdu zhurta, za necelé dvě minuty do bylo 7:0 a hostům nepomohl ani brzký time. Po první čtvrtině svítil na ukazateli stav 32:9 a pár desítek přítomných diváků začalo přemýšlet o další stovce na kontě soupeře.

Hráči VŠB to ale nevzdali, využívali chyb domácích a také výtečnou střelbu za tři body. V poločase to bylo již jen o 10 bodů a Petr Valeček měl svým svěřencům o pauze v šatně jistě co říci. Druhý poločas za to domácí znovu vzali a výsledkem bylo opět vedení o 23 bodů a domácí trenéři mohli prostřídat celou lavičku.

"Po vydařených prvních čtyřech minutách a vlastně celé první čtvrtině jsme zamíchali se sestavou, přišlo určité podcenění soupeře, který nic nevzdal. Hosté začali trefovat z dálky, my jsme je nebyli schopni pokrýt a oni se dostali skoro na dostřel," začal s hodnocením zápasu Petr Valeček.

"Ve třetí čtvrtině jsme se do toho opět položili a i když koncentrace byla nižší, natáhli jsme vedení zase na 25 bodů. Poslední čtvrtka už se jen dohrávala. Chtěli jsme si vyzkoušet některé věci, ale fungovalo to jen v první čtvrtině," dokončil rozbor opavský trenér.

Nejlepším domácím hráčem byl Kryštof Vlček (15 bodů, 5 doskoků, 4 asistence, 7 získ. faulů, val. 20), zápas se vydařil i Jirkovi Dihelovi a Víťovi Brandovi. V hostujícím týmu hrál prim Tadeáš Janík (18 bodů, 9 doskoků, val. 21).

BK Opava B - VŠB Ostrava 92:68 (32:9 45:35 72:49)
Body: Jiří Dihel 17, Vlček 15, Branda 14, Michal Ihring 13, Robert Dihel 10, Dragoun 9, Kvapil 8, Vícha 4, Matějka 2 - Janík 18, Jančík 15, Sedlařík 13, Pilař 7, Mrkva 6, Bubrin 5, Jozek 4
Trojky: 25/5 - 28/13
TH: 23/13 - 19/15
Chyby: 21 - 23
Doskoky: 37 - 29
Rozhodčí: Kapaňa, Fanta
Diváků: 38

Výhrou si naše béčko upevnilo druhé místo v tabulce skupiny B. Ve 13. kole budou naši hrát opět doma, v pátek 11.12.2015 budou od 19:00 hod. hostit v důležitém zápase tým Basketbal Olomouc.