08. 04. 2017

Rezerva je krok od konce sezóny

Naše béčko nestačilo doma na Šlapanice a k nedělní odvetě předkola play-off nepojede v dobré situaci.

Z pendlů v pátek nastoupil pouze Mirek Kvapil, kvůli pracovním povinnostem chyběl i Tomáš Mičunek. Zápas se rozjížděl pomalu, první koš z ruky Šimona Kurečky padl až po 3 minutách. Vyrovnaný průběh první čtvrtiny "narušil" až Marek Líčeník, který v poslední vteřině přehodil úplně celé hřiště a hosté vedli o 5 bodů.

To jakoby předznamenalo další průběh. Hosté hned po krátké pauze přidali dalších 7 bodů a získaný náskok navyšovali. V závěru poločasu sice domácí stáhli třemi trojkami v řadě na 33:41, ale to bylo vše. Po přestávce si hosté vedení pojistili šestibodovou šňůrou, ale pak přišla dvojnásobná šňůra domácích a rázem to bylo jen o 4 body - 48:52.

Od této chvíle ale opět vládly Šlapanice, v jejichž dresu řádil hlavně Roman Zachrla, vzaly si zpět šestnáctibodové vedení a bylo "vymalováno". To už Opava hrála bez vyfaulovaných Petra Martikána a Víti Brandy, který inkasoval i technickou chybu. Hosté tak mohli slavit výhru a domácí zpytovat svědomí.

"Zápas se nám nepovedl. Soupeř přijel v klasické sestavě posílený ještě o Zachrlu, jejich basket nám navíc nesedí. Dneska kromě Jirky Dihla a Péti Martikána se nedařilo nikomu, nepodali jsme prostě náš standardní výkon. I když jsme bojovali, tak to nestačilo a soupeř vyhrál zaslouženě," nehledal výmluvy Petr Valeček.

Mužem zápasu byl Jirka Dihel (28 bodů, 9 doskoků, 7 získ. faulů, val. 34), double-double za 14 bodů a 10 doskoků si připsal Míra Kvapil.

BK Opava B - Sokol Šlapanice 65:80 (19:24 34:44 52:62)
Body: Dihel Jiří 28, Kvapil 14, Martikán 9, Branda 5, Kurečka Šimon 5, Kavan Jonáš 2, Kopf 2 - Zachrla 24, Líčeník 10, Müller 10, Pavličík 10, Truneček 9, Vyroubal 8, Rotrekl (13 doskoků) 6, Vaněk 3
Diváků: 52

V neděli jede naše rezerva k odvetě předkola play-off do Šlapanic, v případě výhry by se hrál rozhodující třetí zápas ve středu 12.4.2017 v Opavě. Jestliže naši ve Šlapanicíh prohrají, sezóna pro ně skončí.