07. 05. 2016

Rezerva je ve finále 1. ligy

Naše béčko naplnilo očekávání a postoupilo do finále závěrečného prvoligového turnaje.

Opavské béčko naplnilo očekávání a postoupilo do finále závěrečného prvoligového turnaje. Naši kluci odjeli na Final 4 do Hradce Králové opět v plné sestavě a začali semifinálový zápas s celkem Olomouce dobře. Brzy se dostali do vedení 8:0 a v nastaveném kurzu pokračovali. Jejich vedení se vyšplhalo až na 14 bodů (28:14) a zdálo se, že postup do finále by jim neměl uniknout.

Soupeř se ale nevzdal, začal stahovat a před koncem prvního poločasu už vedl 40:35 a do šaten si nesl dvoubodový náskok. Druhý poločas pak byl bojem o každý míč ve stylu "každý chvilku tahá pilku". Koncovku zápasu ale ovládli naši basketbalisté, když poslední šestiminutovku vyhráli 11:5 a na jejich výře nic nezměnila ani závěrečná trojka Jakuba Sedláka.

Opavský tým táhla hlavně trojice Kryštof Vlček (16 bodů, 12 doskoků, 3 asistence, 5 získ. faulů, val. 26), Mirek Kvapil (23 bodů, 10 doskoků, val. 22) a Jirka Dihel (19 bodů, 4 doskoky, 4 asistence, val. 19). Pochvalu ale zaslouží určitě všichni, snad jen úspěšnost TH (jen 65 %) by mohla být lepší.

BK Opava B - Basketbal Olomouc 82:76 (28:19 40:42 61:62)
Body: Kvapil 23, Jiří Dihel 19, Vlček 16, Mičunek 7, Branda a Dragoun 6, Dominik Ihring 3, Michal Ihring 2 - Andres 15, Sehnal 14, Jurka a Scripcaru 13, Sedlák 11, Moravec 8, Dedek 2
Trojky: 27/5 - 19/5
TH: 23/15 - 15/13
Chyby: 22 - 25
Doskoky: 41 - 40
Diváků: 150

V sobotním finále se naši utkají s domácími Královskými Sokoly, kteří porazili v prvním semifinálovém zápase Litoměřice 70:59. Zjímavostí tohoto zápasu byl triple-double litoměřického Miroslava Soukupa, který zaznamenal 22 bodů, 25(!) doskoků a 13 získaných faulů (val. 46). Finále začíná v 19:45 hod., v boji o 3. místo se od 17:30 hod. utkají Litoměřice týmem Basketbal Olomouc.