12. 03. 2016

Rezerva míří do čtvrtfinále

Naše béčko vyhrálo ve skupině C svůj poslední venkovní zápas a dostalo se průběžně do elitní čtveřice.

Naše béčko vyhrálo ve skupině C poslední venkovní zápas a dostalo se průběžně do elitní čtveřice. Ani jeden tým nebyl kompletní. Domácím chyběla nejlepší trojice Peterka, Kříž a Svoboda, která byla s nymburským áčkem na  tripu v Rusku, naši trenéři postrádali vyjma Kryštofa Vlčka pendly a také bratry Dihly. 

Zápas začal košem domácí Kolář, ale to bylo první a také poslední vedení nymburské rezervy. Naši se šňůrou 8 bodů dostali do vedení a první čtvrtku nakonec vyhráli o 5 bodů.V dalších dvou hracích období své vedení navyšovali a do poslední části šli s náskokem dvanácti bodů. Necelé čtyři minuty před koncem vedli již 78:64 a domácí v závěru jen kosmeticky stav upravili.

"Oba celky nebyly v nejsilnějších sestavách, bohužel naši hráči k zápasu podle toho přistoupili a mysleli si, že se nic nemůže stát. Mladí nymburští hráči hodně běhali a dlouho nás trápili. Jen díky jejich nízké úspěšnosti střelby jsme drželi stále náskok. V závěru se už projevily naše zkušenosti a zápas jsme v klidu dotáhli do vítězného konce," zhodnotil utkání asistent trenéra Kamil Ihring.

Mužem zápasu byl Víťa Branda, který si připsal svůj první letošní doble-double za 17 bodů a 10 doskoků, což byly v obou "kategoriích" jeho nejlepší výkony v této sezóně. Kryštofu Vlčkovi (12 doskoků, 7 asistencí) chyběl k double-double jediný vstřelený bod, Tomáši Mičunkovi zase jeden doskok a Robinu Matějkovi doskoky dva.

Basketball Nymburk B - BK Opava B 71:81 (15:20 36:45 54:66)
Body: Bělohradský 20, Kolář a Kotásek 13, Ivan 10, Dlugoš 8, Vítek 4, Bubeník 3 - Branda a Matějka 17, Vícha 14, Mičunek 12, Vlček a Michal Ihring 9, Ondra Kukla 3
Trojky: 28/7 - 19/6
TH: 19/10 - 22/13
Chyby: 20 - 22
Doskoky: 36 - 49
Rozhodčí: Kovář, Scholze
Diváků: 21

Výhrou v Nymburku se naše rezerva se 4 výhrami a 5 porážkami posunula na 3. místo tabulky a je na nejlepší cestě k přímému postupu do čtvrtfinále, který bude mít zaručen nejlepší čtveřice konečného účtování skupiny C. I když teoreticky by k postupu mohla stačit i konečná bilance 4 - 6, ke čtvrtfinálové jistotě potřebují naši kluci porazit v pátek 18.3.2016 Sokol pražský. Začátek tohoto zápasu je v 19:00 hod., vstup tradičně zdarma. Přijďte naše béčko povzbudit!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.