20. 12. 2015

Rezerva míří do elitní skupiny

Pro další prvoligovou výhru si naše rezerva dojela do Brna.

Trenéři postrádali Rosťu Dragouna a Robina Matějku, s týmem nejeli ani Jiří a Robert Dihelové. Naopak poprvé v této sezóně se v sestavě objevil navrátilec z Uherského Brodu Dominik Ihring. Zápas začal sedmibodovou šňůrou Brna, ale jinak byl průběh prvního poločasu vyrovnaný a až v jeho závěru si naši vybojovali větší náskok. Od té doby už Opava nepustila domácí celek do vedení a zkušeně si náskok hlídala. Více o průběhu zápasu Kamil Ihring.

"Věděli jsme, že v Brně to bude těžký zápas a pokud se nám podaří zvítězit, účast v první trojce by nás neměla minout. Mladé brněnské družstvo vlétlo do začátku utkání nabuzené a udávalo vysoké tempo. Naši hráči se zprvu jen rozkoukávali a drželi jsme se v první čtvrtce na dostřel. V té druhé jsme již začali přebírat otěže zápasu a do poločasové pauzy jsme si vybudovali sedmibodový náskok, když brněnské basketbalisty držely v kontaktu úspěšné střely z tříbodové hranice. V druhé půli se již začala projevovat zkušenost našeho týmu. Vytvořili jsme si dvouciferný náskok a přesto, že domácí v závěru několika trojkami se dokázali stáhnout stav, náš tým vítězství z rukou již nepustil," popsal zápas asistent trenéra rezervy.

V našem týmu hráli prim Kryštof Vlček (28 bodů, 8 doskoků, 10 získ. faulů, val. 29) a Mirek Kvapil (21 bodů, 6 doskoků, val. 32). U Brna vyčníval nejvíce Marián Hrabovský (17 bodů, 10 doskoků, val. 25).

JBC MMCITÉ Brno - BK Opava B 74:82 (24:22 39:46 57:61)
Body: Hrabovský 17, Marša 12. Nehyba 11, Jedovnický 9, Vyroubal 8, Šmerda 7, Líčeník 4, Hegmon, Jimramovský a Truneček 2 - Vlček 27, Kvapil 21, Branda a Vícha 8, Michal Ihring a Mičunek 5, Dominik Ihring a Moninec 4
Trojky: 30/9 - 25/6
TH: 18/11 - 30/22
Chyby: 27 - 19
Doskoky: 45 - 43
Rozhodčí: Čarnecký, Fanta
Diváků: 50

Výhrou si naše béčko upevnilo místo na špici tabulky a účast v elitní nadstavbové skupině, kam postoupí první tři celky, by jej neměla minout. Příští zápas na něj čeká až příští kalendářní rok. V pátek 8.1.2016 se od 19:00 hod. utká doma v přímém souboji o první místo ve skupině B s týmem Královských Sokolů z Hradce Králové.