08. 01. 2020

Rezerva na Olomoucko nestačila

Osmifinále Českého poháru bylo pro naši rezervu podle očekávání konečnou stanicí.

Favorizované Olomoucko přijelo v plné sestavě a od začátku zápasu to bylo znát. Trojice Palyza, Douglas a Kouřil ovládla první pětiminutovku a po první čtvrtině vedli hosté o 18 bodů. I když dal pak Predrag Benáček příležitost hráčům z lavičky, vedení hostů se pravidelně navyšovalo.

Naši kluci se snažili, třetí periodu prohráli o pouhé dva body, ale o vítězi bylo od počátku jasno. Stovku otevřel necelé tři minuty před koncem Váňa a nakonec opavští basketbalisté prohráli o 45 bodů.

V opavském dresu byl nejlepším hráčem Jakub Slavík, který si i proti extraligovému soupeři připsal double-double za 14 bodů a 12 doskoků (val. 23), střelecky se dařilo také Jirkovi Štěpánkovi.

BK Opava B - BK Olomoucko 67:112 (12:30 27:60 44:79)
Body: Štěpánek Jiří 21, Slavík Jakub 14, Vlček Kryštof 12, Bukovjan Lukáš 9, Pavlík Mikuláš 4, Voznička Jiří 3, Klapetek René 2, Týn Ondřej 2 - Štěpán Dominik 21, Váňa František 21, Douglas Javonte 14, Norwa Michal 9, Kouřil Radovan 8, Sehnal Marek 8, Vašát Viktor 8, Klepač Erik 7, Palyza Lukáš 6, Goga Adam 5, Morgan Malik 5; trojky: 27/9 - 30/13; dvojky: 40/17 - 51/31; TH: 9/6 - 21/11; chyby: 13 - 12; doskoky: 32 - 50; rozhodčí: Vondráček, Jedlička; diváků: 50