30. 04. 2016

Rezerva nadělovala

Stovku nymburskému béčku a postup do Final 4 sobě nadělila v pátek večer naše rezerva.

Karty před zápasem byly rozdány jasně. Mezi osmi nymburskými hráči chyběli podle očekávání Martinové Kříž a Peterka, Petr Valeček s Kamilem Ihringem měli k dispozici kompletní kádr. Úvodní čtvrtina byla přesto vyrovnaná a skončila nakonec vedením domácích o 6 bodů, když se o plných 14 z 23 zasloužil v pohodě hrající Jirka Dihel.

Ve druhém hracím období se již začala projevovat převaha opavského kádru a vedení našich barev rostlo. K poločasové pauze šli naši s uklidňujícím náskokem 17 bodů. Zajímavostí této čtvrtiny bylo, že první opavský faul přišel až v její poslední minutě. Trochu zarážející byl počet ztrát za první poločas: Opava 13, Nymburk 17.

Po přestávce už Opava ovládla hru úplně, na přelomu čtvrtin se šestnáctibodovou šňůrou dostala do vedení 79:43 a otázkou bylo ne to, kdo postoupí, ale jakým rozdílem žlutomodří vyhrají. Po třetím faulu se na lavičku definitivně posadil Jirka Dihel, autor 28 bodů, a naši trenéři poslali postupně na palubovku celou lavičku.

Hráči, kteří jindy tolik prostoru nedostávají, svou šanci využili a všichni se zapsali mezi střelce. Například Roman Vícha za necelých 12 minut nasázel soupeři 17 bodů. Slušná návštěva 150 diváků se nakonec dočkala i populární stovky, na kterou poslal skóre Ondra Kukla a Opava nakonec slavila za skandování publika "Hoši děkujem!" výhru o rovných 50 bodů.

"Soupeř přijel oslaben, my byli v plné sestavě. Věděli jsme, že bychom vyhrát měli, ale kluci byli zpočátku trochu svázáni. Dělali jsme spoustu chyb a byl jsem trochu nervozní, protože to moc nešlo. V polovině druhé čtvrtky jsme se dostali do tempa a začalo se dařit. O pauze jsme kladli důraz na zamezení ztrát, kterých bylo v první půli opravdu hodně," začal s hodnocením Petr Valeček.

"Nymburku myslím začaly docházet síly, dostávali jsme se k rychlým protiútokům i volným střelám zvenku, začalo nám to padat a výhra byla nakonec vysoká. Zahrát si mohli všichni z lavičky a nevedli si špatně. Musím poděkovat celému týmu za postup do Final 4," dokončil hodnocení opavský trenér.

MVP zápasu byl s 28 body a 5 doskoky Jirka Dihel (val. 29), jediný doskok chyběl k double-double Mirkovi Kvapilovi. Osmi doskoky a 6 asistencemi se blýskl Kryštof Vlček, o Romanu Víchovi už řeč byla. Za zmínku stojí ještě 7 asistencí Michala Ihringa a 7 zisků jeho bratra Dominika.

BK Opava B - ČEZ Basketball Nymburk B 108:58
Body: Jiří Dihel 28, Vícha 17, Kvapil 13, Michal Ihring 11, Vlček 9, Matějka 6, Dominik Ihring 5, Branda, Dragoun, Kukla a Robert Dihel 4, Mičunek 3 - Kolář 15, Svoboda 14, Stegbauer 10, Kurka 8, Vítek 6, Senohradský 3, Dlugoš 2
Trojky: 25/11 - 25/2
TH: 17/9 - 20/16
Chyby: 20 - 16
Doskoky: 47 - 29
Rozhodčí: Večeřa, Vyplel, Karafiát
Diváků: 153

Výhra zajistila naší rezervě účast na závěrečném turnaji Final 4, kam již postoupily také celky Olomouce a Litoměřic. Turnaj bude na 99 % pořádat letošní prvoligový suverén z Hradce Králové, který si z Brna přivezl výhru o 21 bodů, takže nedělní odveta na domácí palubovce by pro něho měla být jen formalitou.