27. 02. 2016

Rezerva narazila v Praze

Nad síly našeho béčka byl tentokrát v dalším zápase 1. ligy Sokol pražský.

Petru Valečkovi chybělo do plné sestavy duo Robert a Jiří Dihelové, poprvé po zranění už naskočil na palubovku Rosťa Dragoun. Skóre zápasu sice otevřel trojkou Michal Ihring, ale pak přišla první šňůra Sokolů a rázem to bylo 3:9. Ještě minutu před koncem sice naši získali opět vedení 20:19, ale to bylo v tomto zápase naposledy.

Na přelomu čtvrtin přidali Pražané dalších devět bodů v řadě a v poločase měli devítibodový náskok. Ten postupně narůstal a vyvrcholením opavské mizérie byla poslední čtvrtina, kterou naši prohráli o 14 bodů a inkasovali nakonec, už bez vyfaulovaných Brandy a Dragouna, až příliš krutou třicetibodovou porážku.

Výhra domácích byla ale zasloužená, neboť předčili Opavu ve všech herních činnostech, nejvýrazněji na doskoku. I porovnání koeficientů užitečnosti (122 - 31) o tom jasně svědčí. V opavském dresu byl nejlepším hráčem Kryštof Vlček, který dosáhl na méně obvyklý double-double za 14 bodů a 10 získaných faulů, k tomu přidal i 7 doskoků a dvě asistence (val. 24).

Sokol pražský - BK Opava B 88:58 (23:20 41:32 61:45)
Body: Hartig, Reimer a Kroutil 15, Brůha 13, Štěpánek 8, Brix a Habily 6, Tomas 4, Čeněk, Gavenda a Kohout 2 - Michal Ihring a Vlček 14, Mičunek 8, Branda 7, Kvapil 6, Dragoun 4, Matějka 3, Vícha 2
Trojky: 14/5 - 24/4
TH: 27/17 - 21/12
Chyby: 22 - 29
Doskoky: 52 - 29
Rozhodčí: Smetana, Lukeš
Diváků: 51

I k dalšímu zápasu pojede naše béčko do Prahy, kde se v pátek 4.3.2016 utká s rezervou USK Praha. Pak bude následovat výjezd do Nymburku a elitní nadstavbovou skupinu C 1. ligy ukončí Opava doma v pátek 18.3.2016, když se utká se Sokolem pražským.