26. 11. 2016

Rezerva nezvládla zápas v Pardubicích

Utkání předposlední Synthesie s druhou Opavou neskončilo podle papírových předpokladů.

K zápasu už vyběhl rekonvalescent Víťa Branda, Petr Valeček měl k dispozici i Rosťu Dragouna, Mirka Kvapila a Vaška Bujnocha. Přesto kromě úvodního koše Václava Bujnocha se Opava do vedení nedostala. Desetibodová šňůra trojice Půlpán, Roub, Škranc dostala domácí na stav 17:6 a vedení si Pardubice udržovaly.

Poločasová ztráta 5 bodů nebyla nic nepřekonatelného, ale ani druhá půle Opavě nevyšla. Domácí své vedení postupně navyšovali a výsledkem byla překvapivě vysoká prohra. Opava proměnila jedinou trojku ze 17 pokusů a dopustila se 19 ztrát, na výsledku nic nezměnily ani úspěšné doskoky.

Nejlepším opavským hráčem byl tentokrát Tomáš Mičunek (17 bodů, 9 doskoků, val. 28), hráči zápasu ale byla domácí dvojice Viktor Půlpán a Martin Roub.

Synthesia Pardubice - BK Opava B 91:67 (25:19 44:39 69:56)
Body: Potoček, Půlpán a Roub 17, Němec a Škranc 9, Nalevanko a Svoboda 8, Formánek  4 - Mičunek 17, Bujnoch 16, Dihel Jiří 14, Kvapil 10, Dragoun (13 doskoků) 4, Kopf 3, Kukla Ondřej 2, Branda 1
Trojky: 39/12 - 17/1 (5.9 %!)
Dvojky: 41/25 - 49/23
TH: 8/5 - 27/18
Chyby: 23 - 12
Doskoky: 43 - 47
Rozhodčí: Baudyš, Kovář

Druhou  polovinu základní části skupiny B 1. ligy začne naše rezerva na palubovce posledního Havířova, doma se představí v pátek 9.12.2016, kdy bude od 19:00 hod. hostit celek BCM Orli Prostějov.