07. 11. 2016

Rezerva otočila zápas v Ostravě

Skvělý obrat se podařil našemu béčku v utkání s týmem Snakes Ostrava, když urvalo cennou výhru v poslední čtvrtině.

V domácím dresu nastoupili borci Opavou prošlí, například Marek Gerych, Michal Palát či Honza Lyčka. Petr Valeček měl z áčka k dispozici Rosťu Dragouna a Vaška Bujnocha, absentovali ale Jirka Dihel či Robin Matějka. První poločas byl vyrovnaný a žádný tým nešel do většího vedení. Zlom nastal až ve druhé pětiminutovce třetí čtvrtiny, kdy i díky šňůře 11:0 šli domácí do vedení 63:47 na začátku posledního dějství.

Pak ale přišel famózní obrat, který načal nováček v dresu opavské rezervy Jonáš Kavan dvěma přesnými trojkami. K němu se přidali Tomáš Mičunek a Vašek Bujnoch a po trojce Rosti Dragouna bylo ve 35. minutě srovnáno - 65:65. Domácí šli pak ještě jednoui do vedení, ale koš s faulem Tomáše Mičunka a trojka Vaška Bujnocha znamenaly čtyřbodové vedení Opavy, které si naši kluci již pohlídali a vezou z horké palubovky ostravského Snakesu cennou výhru.

Mužem zápasu byl s 15 body a 11 doskoky Tomáš Mičunek (val. 23), double-double dosáhl i Vašek Bujnoch (19 bodů, 11 doskoků, val. 19), jediná asistence chyběla k double-double Radimu Klečkovi. Pochválit nutno i novice Jonáše Kavana (9 bodů, trojky 4/3).

Snakes Ostrava - BK Opava B 71:76 (14:11 31:29 61:47)
Body: Bukovjan Lukáš 15, Štěpánek Jiří 15, Havlík Tomáš 10, Marek Richard 10, Říčka Jan 9, Lyčka Jan 4, Slavík Jakub 4, Hošek Patrik 2, Palát Michal 2 - Bujnoch Václav 19, Klečka Radim 16, Mičunek Tomáš 15, Kavan Jonáš 9, Černý Kamil 4
Diváků: 200

Příští zápas odehraje rezerva na domácí palubovce. V pátek 11.11.2016 bude od 19:00 hod. hostit dalšího nováčka soutěže, tým Nového Jičína.