21. 01. 2017

Rezerva předčila ostravský Snakes

Další krok k účasti v elitní nadstavbové skupině 1. ligy učinila naše rezerva v pátek.

V dresu ostravských "Hadů" vyběhli na pro ně dobře známou palubovku i Honza Lyčka, Marek Gerych a Michal Palát, trenérské duo Valeček - Filip mělo k dospozici z pendlů Rosťu Dragouna, Vaška Bujnocha a Mirka Kvapila. Vyrovnaný úvod zápasu charakterizuje skóre první čtvrtiny - 17:14.

Druhé dějství začali naši dvanáctibodovou šňůrou a určili tak další vývoj zápasu. Tři minuty před koncem druhé čtvrtiny se opavský náskok vyšplhal až na 23 bodů, ale pak přišla slabší chvilka a hosté deseti body v řadě stav upravili. Ve třetí čtvrtině ještě Ostrava držela alespoň teoretickou naději na úspěch, ale v posledním hracím období udrželi naši hráči hosty na pouhých 7 bodech a vysoká výhra byla na světě.

"V Ostravě jsme výhru zachraňovali až v koncovce, takže jsme nechtěli nic podcenit. Byli jsme v celkem silné sestavě a i když první čtvrtina byla bodově chudá, bylo vidět, že když chceme, tak to jde. Ve druhé čtvrtině se to projevilo, natáhli jsme vedení na 23 bodů, ale pak jsme 10 bodů ztratili. Třetí čtvrtka se dost tahala, ale pak jsme myslím prokázali kvalitu. Své minuty dostali i kluci z dorostu, takže pro nás dobré utkání," zhodnotil zápas Petr Valeček.

Nejužitečnějším hráčem zápasu byl Jirka Dihel (22 bodů, dvojky 8/6, trojky 5/3, 5 doskoků, val. 22), double-double si připsali Rosťa Dragoun i Vašek Bujnoch, za zmínku stojí i 13 doskoků Tomáše Mičunka.

BK Opava B - Snakes Ostrava 78:53 (17:14 40:27 62:46)
Body: Dihel Jiří 22, Kvapil 20, Bujnoch (10 doskoků) 13, Dragoun (10 doskoků) 11, Branda 4, Černý 2, Kavan Jonáš 2, Kukla Ondřej 2, Mičunek 2 - Bukovjan 17, Palát 9, Lyčka 8, Smolka 7, Gerych 5, Marek 3, Hošek 2, Slavík 2
Diváků: 68

V dalším prvoligovém kole bude naše rezerva hrát v Novém Jičíně, v tom následujícím pak v Olomouci. Doma se představí až 10.2.2017, kdy v posledním kole základní části bude hostit tým Synthesia Pardubice.