27. 09. 2015

Rezerva přehrála jihlavskou Vysočinu

Ve 2. kole 1. basketbalové ligy mužů hostila naše rezerva tým BC Vysočina a první domácí zápas nového ročníku byl vítězný.

Ve 2. kole 1. basketbalové ligy mužů hostila naše rezerva tým BC Vysočina a první domácí zápas nového ročníku byl vítězný.

Úvod utkání byl vyrovnaný, Opava se držela v menším vedení, ale postupně svůj náskok navyšovala a když po rychlém protiútoku smečoval tři minuty před koncem 1. čtvrtiny Mirek Kvapil, vedla Opava poprvé dvouciferným vedením - 17:7. Jihlavským nepomohl ani timeout a k pauze se šlo za stavu 22:9.

Druhá čtvrtina velkou změnu nepřinesla, ale v té třetí se začaly dít věci. Domácí za necelých 7 minut dali pouze 2 body a Vysočina se přiblížila na dostřel pouhých dvou bodů - 42:40. Závěr ale přinesl trochu klidu do opavských řad. V posledním dějství zase zvlhl prach hostům, 6 minut vůbec neskórovali, Opava si vzala dvouciferný náskok zpět, když korunu tomu nasadila dvojice Michal Ihring - Mirek Kvapil ukázkovým alley-oopem a bylo to 58:44. Závěr už si naši pohlídali.

"Hrajeme prakticky bez pendlů, zůstal nám jen Míra Kvapil, takže je to složité. Když hrajeme to, co hrát máme, a plníme pokyny, tak je to v pořádku a je to vidět i na skóre. V momentě, kdy začnou kluci vymýšlet věci, na které v současnosti nemáme, tak to pak vypadá jako dnes ve třetí čtvrtině," začal s hodnocením Petr Valeček.

"V poslední čtvrtce jsme se ke své hře zase vrátili a zase to šlo. Vysočina je dobrý tým, mají rychlé kluky a jejich hra se mi líbí. Proto jsem rád, že jsme vyhráli," dodal ještě opavský trenér. V opavském dresu zaznamenal double-double za 15 bodů a 13 doskoků Mirek Kvapil, Tomáši Mičunkovi k tomu chyběl jediný doskok. Výborný zápas odehrál čerstvý třicátník Robert Dihel, 6 asistencí zaznamenal Michal Ihring.

BK Opava B - BC Vysočina 65:51 (22:9 40:28 49:44)
Body: Kvapil 15, Robert Dihel 13, Mičunek 11, Branda 9, Matějka 8, Michal Ihring 7, Vícha 2 - Strážnický 10, Novák 9, Krajcigr 8, Číha 7, Knetl a Široký 6, Dokulil 3, Sedmík 2
Trojky: 31/9 - 20/5
Chyby: 18 - 17
TH: 5/2 - 11/6
Doskoky: 39 - 45
Rozhodčí: Holubek, Fanta
Diváků: 58

V dalších dvou kolech jede naše béčko k soupeřům: ve třetím kole na VŠB, ve čtvrtém do Olomouce. Doma se představí až 16.10.2015, kdy bude od 19:00 hod. hostit JBC Brno.