07. 01. 2017

Rezerva přehrála Šlapanice

V souboji kandidátů na postup do elitní nadstavbové skupiny 1. ligy porazila rezerva brněnské Šlapanice.

Petr Valeček měl z pendlů k dispozici tradiční trojici Bujnoch, Dragoun, Kvapil a tito hráči spolu s Jirkou Dihelem drželi střelecký prapor Opavy. Ve vyrovnané první čtvrtině měli sice navrch většinou domácí, ale nakonec toto období vyhrály Šlapanice po trojce Ivo Pavličíka, který v tomto hracím období proměnil všechny tři své pokusy z perimetru.

Druhá čtvrtina už byla o něčem jiném. Opava převzala otěže zápasu do svých rukou a po smeči Mirka Kvapila a úspěšně zakončeném dalším rychlém protiútoku v podání Vaška Bujnocha to bylo již 27:20. Hosté se sice nevzdávali, dostali se na rozdíl jediného bodu, ale srážely je trestné hody, které měli za první poločas neuvěřitelných 9 % (11/1).

O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, v níž se vedení domácích vyšplhalo přes 20 bodů a na to už Šlapanice odpověď nenašly. I když v závěru hosté snižovali, Opava nakonec udržela výhru přes deset bodů, což by mohlo hrát roli v konečném účtování, neboť ve Šlapanicích jsme prohráli 68:78.

"Dneska jsme byli v poměrně slušné sestavě, ale byl to první zápas po vánocích, takže jsme moc natrénováno neměli. V první půlce to sice občas drhlo, ale naše elitní sestava předváděla poměrně pěkný basket. Vytvořili jsme si náskok a pak jsme mohli zapojit i mladé hráče. Náš herní potenciál sice šel v té době dolů, ale jinak to nejde a kluci si musí tu soutěž vyzkoušet," zhodnotil zápas trenér Petr Valeček.

Muži zápasu byli tentokrát dva: Mirek Kvapil (24 bodů, 13 doskoků, val. 34) a Vašek Bujnoch (24 bodů, 12 doskoků, val. 33). Oba si tak připsali double-double, v případě Mirka Kvapila to bylo již po páté z 11 zápasů.

BK Opava B - Sokol Šlapanice 89:75 (15:18 39:34 67:45)
Body: Bujnoch a Kvapil 24, Dragoun 18, Jirka Dihel 14, Matějka 5, Branda a Šimon Kurečka 2 - Šebela 24, Pavličík 15, Hilšer a Šír 13, Ličeník, Vaněk a Vyroubal po 2
Trojky: 21/7 - 18/8
TH: 20/14 - 24/7
Chyby: 22 - 17
Doskoky: 47 - 35
Rozhodčí: Zatloukal, Pavlík
Diváků: 80

Další zápas odehrají naši basketbalisté v Olomouci s celkem UP, doma se představí v pátek 20.1.2017, kdy budou od 19:00 hod. hostit tým Snakes Ostrava.