07. 01. 2016

Rezerva přivítá Královské Sokoly

Bojem o 1. místo ve skupině B ("Východ") bude prvoligové utkání opavské rezervy se Sokoly z Hradce Králové.

Bojem o 1. místo ve skupině B ("Východ") bude prvoligové utkání opavské rezervy se Sokoly z Hradce Králové.

Opavské béčko si vede v 1. lize skvěle. Po 14 odehraných kolech má bilanci 11 výher a 3 porážek a je na druhém místě tabulky skupiny B, když vedoucí tým Královských Sokolů má stejnou bilanci. A právě tým z Hradce Králové, jednoho z favoritů letošního ročníku 1. ligy mužů, přivítají naši basketbalisté v pátek na své palubovce. Naše rezreva jede na vítězné vlně, když vyhrála 8 zápasů v řadě. Poslední porážku jí uštědřili právě Sokoli, kteří na domácí palubovce zvítězili 96:55, když v tomto zápase nemělo trenérské duo Petr Valeček - Kamil Ihring k dispozici ani jednoho pendlujícího hráče.

Tentokrát tomu bude určitě jinak a tak se dá očekávat výborný basketbal. Naše rezerva má nakročeno k postupu do elitní nadstavbové skupiny. I když je "nepostup" do této skupiny už jen v oblasti teorie, dá našemu béčku definitivní jistotu jedna výhra. A právě o tu se naši borci určitě pokusí již v pátek, zvláště když v letošním prvoligovém ročníku ještě na domácí palubovce neprohráli. Lídry našeho týmu je trio Rosťa Dragoun, Kryštof Vlček a Mirek Kvapil, ale k tahounům patří i Víťa Branda a Michal Ihring. Hradecký tým, vedený Lubošem Peterkou, spoléhá na zkušené hráče Tomáše Kiršbauma a Petera Majeríka, které doplňují Radovan Kouřil, Tomáš Macela, Tomáš Mahler či David Šírek.

Zápasy našeho béčka sice diváky příliš navštěvovány nejsou, ale je to škoda jak pro náš tým, tak i pro příznivce opavského basketbalu. Ti by si tentokrát měli udělat v pátek čas a přijít naše basketbalisty v hojném počtu povzbudit. Ti si to za výkony v celé sezóně určitě zaslouží, navíc co jiného by mělo být tahákem, když ne přímý souboj o první příčku tabulky!

Zápas BK Opava B - Královští Sokoli začíná v pátek 8.1.2016 v 19:00 hod., vstup je zdarma, hlavní vchod bude otevřen nejpozději půl hodiny před začátkem zápasu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.