19. 11. 2016

Rezerva rozhodla ve 2. poločase

Po vyrovnané první půli přehrála v zápase 8. kola 1. ligy naše rezerva po přestávce celek Olomouce.

Zápas načal trojkou Radovan Kouřil a naše rezerva si udržovala vedení. Zlom přišel po 5 minutách. Svěřenci Michala Pekárka dosáhli osmibodové šňůry a rázem vedli o 4 body. Opava zabrala ve druhé čtvrtině a po smeči Rosti Dragouna byl stav 36:31 a Michal Pekárek si bral time. Do šaten se šlo nakonec při dvoubodovém vedení domácích, když plných 19 bodů z 43 zaznamenal Jirka Dihel.

Do druhé půle ale jakoby nastoupily jiné týmy. Opava zlepšila obranu a po sňůře 14 bodů šla do jasného vedení, které postupně navyšovala. Diváky zaujaly bloky Mirka Kvapila či Ondry Kukly a vedení Opavy utěšeně narůstalo, když například v poslední čtvrtině dovolili naši soupeři jen 5 bodů.

"Soupeř zatím nemá nejlepší sezónu, ale přijel v silném složení. V prvním poločase se rozehrál hlavně Dedek, který nás dost tlačil. My jsme nehráli špatně v útoku, ale strašně mizerně jsme bránili. V šatně jsme si pak něco řekli a ve druhém poločase se ta aktivita v obraně rozhodně zlepšila. Udrželi jsme soupeře na 16 bodech za poločas a to bylo dobré. Náskok postupně rostl a mohli si zahrát všichni z lavičky," okomentoval utkání Petr Valeček.

Mužem zápasu byl s 25 body, 4 doskoky a 5 asistencemi (val. 35) Jirka Dihel, zdatně mu sekundovali Radim Klečka, Radovan Kouřil a Mirek Kvapil, který si za 12 bodů a 10 doskoků připsal další double-double.

BK Opava B - Basketbal Olomouc 90:57 (21:25 43:41 68:52)
Body: Dihel Jiří 25, Klečka 19, Kouřil 13, Kvapil 12, Dragoun 9, Kavan 5, Kopf 4, Mičunek 3 - Dedek 18, Hanuš 11, Šmerda  11, Jurka 5, Tůma 5, Pěnička 4, Pekárek Filip 3
Diváků: 60

V dalším kole zajíždí naše rezerva do Pardubic, kde zápasem s týmem Synthesie zakončí první polovinu základní části 1. ligy.