03. 02. 2017

Rezerva si pojistila elitní skupinu

Výhra v předehrávce v Olomouci definitivně rozhodla o tom, že naše béčko bude hrát v elitní nadstavbové skupině 1. ligy.

I když naše rezerva mohla pro jistotu postupu prohrát s celkem Basketbal Olomouc i o 30 bodů, nenechali naši kluci nic náhodě. V triu pendlů místo Rosti Dragouna nastoupil Radovan Kouřil, Vašek Bujnoch a Mirek Kvapil ho tradičně doplňovali. Po vyrovnaném začátku se ale dařilo víc domácím, kteří ve 13. minutě vedli už 22:11.

Od stavu 27:16 ale začal nápor Opavy, který vedl Radovan Kouřil. Jeho 10 bodů spolu s dvojkou Jirky Dihla převážilo vedení na naši stranu a v poločase už Opava vedla o 3 body - 29:32. Domácí se ale nenechali rozhodit, ve třetí čtvrtině si vzali vedení zpět a do posledního dějství si přinesli osmibodový náskok.

Čtvrtá čtvrtina ale začala desetibodovou šňůrou Opavy a naši kluci začali ovládat děj. Jejich náskok se postupně vyšplhal až na 10 bodů a na to už domácí nenašli odpověď. Zápas zakončila nesportovní chyba domácího Jiřího Dedka, kterou potrestal Ondra Kukla a bylo definitivně vymalováno.

Mužem zápasu byl Radovan Kouřil (22 bodů, 4 doskoky, 4 asistence, 5 získ. faulů, val. 26), zdatně mu sekundoval Vašek Bujnoch (19 bodů, 7 doskoků, val. 23).

Basketbal Olomouc - BK Opava B 71:80 (16:9 29:32 59:51)
Body: Dedek 16, Kozák 16, Scripcaru 13, Jurka 10, Choleva 9, Pekárek Filip 5, Tůma 2 - Kouřil 22, Bujnoch 19, Dihel Jiří 16, Kvapil 11, Branda, Kukla Ondřej a Kurečka Šimon 4
Diváků: 78

Základní část 1. ligy zakončí naše rezerva domácím zápasem s celkem Synthesia Pardubice. Utkání se hraje v opavské hale v pátek 10.2.2017 s tradičním začátkem v 19:00 hod.