31. 10. 2015

Rezerva si poradila s Havířovem

V zápase 7. kola 1. ligy zdolala naše rezerva nováčka z Havířova o 16 bodů.

V zápase 7. kola 1. ligy zdolala naše rezerva nováčka z Havířova o 16 bodů.

Naši trenéři měli k dispozici oba pendly, tedy Mirka Kvapila a Rosťu Dragouna, na palubovce se objevil po delší pauze také Tomáš Mičunek. Havířovský trenér Kamil Fajta přivezl tři bývalé hráče Opavy - Honzu Lyčku, Michala Paláta a Marka Gerycha. V prvním dějství se ani jednomu týmu v útoku moc nedařilo, po 6 minutách byl stav 7:6 a po trojce Michala Ihringa v samém závěru nakonec tento díl hry ovládla Opava 14:10.

Ve druhé čtvrtině si domácí postupně vypracovali dvouciferný náskok a když se sirénou doskočil Mirek Kvapil neúspěšnou střelu Ondry Kukly, šlo se do šaten za stavu 40:28. Rozhodující nástup ale přišel po pauze. Opava vyhrála první pětiminutovku 10:2 a dvacetibodové vedení bylo příležitostí pro to, aby si své cenné minuty začali připisovat i dorostenci z lavičky. Havířovští se sice nevzdali a podařilo se jim stav snížit, ale na víc než 13 bodů se domácím nepřiblížili. Ti si tak již v pohodě dokráčeli k další prvoligové výhře.

"Měli jsme k dispozici dva pendly, takže jsme si byli jistější v kramflecích. Míra Kvapil, i když měl trochu slabší střelbu z dálky, kraloval pod košem, Rosťa Dragoun měl výborné útočné doskoky. Po pomalejším začátku jsme se dostali do vedení o deset až patnáct bodů a zápas jsme měli pod kontrolou," začal s hodnocením zápasu Petr Valeček.

"Mohli jsme protočit všechny hráče z lavičky a i když někteří mladí kluci dělali hloupé chyby, své minuty dostali a je to pro ně jen dobře. Soupeř měl výborného Koloničného a Honzu Lyčku, který nám pořád hrozil a ukázal, že je stále výborným hráčem," dodal ještě trenér naší rezervy.

Jak už bylo řečeno, nejlepším hráčem na palubovce byl Mirek Kvapil s 20 body a 16 doskoky. Šest útočných doskoků si připsal Rosťa Dragoun, 4 asistence zase Michal Ihring. U hostí vynikl Jan Koloničný (15 bodů, 7 doskoků).

BK Opava B - TJ Start Havířov 72:56 (14:10 40:28 56:39)
Body: Kvapil 20, Michal Ihring 13, Matějka 10, Vícha 8, Branda a Dragoun 6, Ondřej Kukla 3, Tomáš Dihel, Šimon Kurečka a Mičunek 2 - Koloničný 15, Bukovjan a Palát 8, Lyčka 7, Landor 6, Štěpánek 4, Gerych, Horkel, Šiko a Závada 2
Trojky: 31/8 - 18/5
TH: 9/6 - 12/5
Chyby: 20 - 15
Doskoky: 44 - 37
Rozhodčí: Fanta, Staňa
Diváků: 60

V dalším kole jede naše rezerva do Pardubic, doma se představí v pátek 13.11.2015, kdy bude od 19:00 hod. jejím soupeřem celek Sokola Šlapanice.