23. 01. 2016

Rezerva stvrdila postup

V posledním domácím zápase základní části 1. ligy porazilo naše béčko Pardubice.

Mladý tým Synthesie přijel s koučem Dušanem Bohunickým, ještě nedávno trenérem extraligového celku BK JIP Pradubice. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale zlom nastal necelých pět minut před koncem 1. čtvrtiny. Ze stavu 6:9 otočili naši basketbalisté na 19:9, když se o to zasloužila hlavně trojice Kryštof Vlček, Víťa Branda a Mirek Kvapil. Vedení si Opava udržovala i ve druhém dějství.

Na začátku třetí čtvrtiny hosté po sérii trojek stáhli stav na rozdíl 2 bodů, ale do konce čtvrtiny si naši desetibodové vedení vzali zpět. Podobný scénář se odehrál i v posledním dějství. Ještě minutu před koncem byl stav pouze 82:80, ovšem závěr patřil našim barvám. Rezerva tak dala na svůj již jistý postup do elitní nadstavbové skupiny další razítko.

"Dnes přijel soupeř, který hraje rychlý a zajímavý basketbal a nic nevzdává. Nám se podařilo v prvním poločase hrát to, co jsme si řekli, dařilo se v obraně i v útoku. Mohli si zahrát všichni, prostřídali jsme celou lavičku. Soupeř to ale nevzdal, mladí kluci se stále tlačili dopředu, my to naopak asi trochu podcenili. Myslím ale, že jsme zápas měli v rukách, v kritických momentech hodně pomohl Rosťa Dragoun, který se nebál to vzít na sebe," zhodnotil utkání opavský trenér Petr Valeček.

V opavském dresu vynikla čtveřice Rosťa Dragoun (14 bodů, 9 doskoků, 7 získ. faulů, val. 22), Mirek Kvapil, Kryštof Vlček, Víťa Branda, ale nejužitečnějším hráčem zápasu byl hostující Tomáš Šoukal (23 bodů, 9 doskoků, val. 30).

BK Opava B - BK Synthesia Pardubice 86:80 (21:11 45:35 66:56)
Body: Vlček 17, Kvapil 16, Dragoun 14, Branda 13, Jiří Dihel, Mičunek a Michal Ihring 6, Matějka 4, Dominik Ihring a Vícha 2 - Šoukal 23, Potoček 18, Příhonský 17, Roub 10, Nalevanko 5, Brožek 3, Formánek a Němec 2
Trojky: 32/6 - 26/10
TH: 25/18 - 14/12
Chyby: 21 - 25
Doskoky: 38 - 34
Rozhodčí: Holubek, Fanta