03. 12. 2016

Rezerva uspěla v Havířově

"Povinnou" výhru dovezlo naše béčko z palubovky nováčka, ale jednoduché to nebylo.

"Povinnou" výhru dovezlo naše béčko z palubovky nováčka, ale jednoduché to nebylo. Petr Valeček měl k dispozici "áčkařskou trojku" Bujnoch, Kvapil, Dragoun, po delší době na palubovku vyběhl i Robin Matějka, v sestavě mu ale chyběl Jirka Dihel. Úvod našim barvám vyšel a brzy to bylo 0:8. Domácí sice stáhli, ale závěrečné dvě minuty vyhrála Opava 10:2 a ke krátké pauze se šlo za stavu 19:30.

Úvod druhého dějství měl opačný průběh - šňůra Haviřova 11:0 znamenala srovnání na 30:30. Opava si ale vedení vzala zpět a do šaten si nesla desetibodový náskok. Ten v průběhu třetí čtvrtiny narostl až na 19 bodů, ale domácí nic nevzdali. Snižovali náskok Opavy a zápas dospěl do dramatické koncovky.

Trojka Landora a dvojka Urbánka znamenaly vedení Havířova 82:81. Pak ale zaúřadovala dvojice Rosťa Dragoun a Vašek Bujnoch, kteří excelovali celý zápas. Úspěšné šestky a trojka prvně jmenovaného určily stav 82:87 a protože v poslední minutě již nikdo nebodoval, putovala výhra do Opavy.

Mužem zápasu byl Václav Bujnoch, který si připsal 32 bodů (trojky 7/5!) a 10 doskoků (val. 36), výborně zahrál i Rosťa Dragoun (27 bodů s trojkovou bilancí 10/5, 7 doskoků, val. 24). V domácím dresu hrál prim Adam Urbánek (27 bodů, 11 doskoků, val. 34).

TJ Start Havířov - BK Opava B 82:87 (19:30 38:48 64:69)
Body: Urbánek 27, Klímek 15, Mrkva 12, Landor 9, Šplíchal 9, Koloničný 8, Šotlík 2 - Bujnoch 32, Dragoun 27, Kukla Ondřej 9, Kvapil 8, Mičunek 6, Kurečka Šimon 3, Branda 2
Trojky: 23/10 - 25/12
Dvojky: 44/21 - 39/18
TH: 14/10 - 23/15
Chyby: 18 - 14
Doskoky: 37 - 35
Rozhodčí: Zatloukal, Pavlík

Příští utkání sehraje opavská rezerva doma. V pátek 9.12.2016 bude od 19:00 hod. hostit v zápase 11. kola 1. ligy celek BCM Orli Prostějov.