26. 02. 2017

Rezerva v Litoměřicích neuspěla

V silně oslabené sestavě odjelo naše béčko do Litoměřice k prvnímu zápasu nadstavby.

V silně oslabené sestavě odjelo naše béčko do Litoměřice k prvnímu zápasu nadstavby. Petr Valeček dovezl jen sedm hráčů. Svou prvoligovou premiéru si odbyl Jan Bobocký, obětavě nastoupil Mirek Kvapil, sestavu doplnil i Honza Kupčík. Přesto první čtvrtina nebyla z opavské strany tak špatná a ztráta 5 bodů dávala naději. Vstup do druhé části byla ale katastrofa.

Domácí ji začali třináctibodovou šňůrou, až po skoro 5 minutách se trefili i hosté. Následovalo ale dalších 10  litoměřických bodů v řadě a bylo v podstatě rozhodnuto. Ve zbytku zápasu se našich "sedm statečných" drželo se ctí, poslední hrací období dokonce Opava o bod vyhrála, ale to samozřejmě v konečném účtování mnoho neznamenalo.

Mirek Kvapil si připsal za 19 bodů a 13 doskoků (val. 26) další double-double, kromě něho jen na pár minut slezli z palubovky také Tomáš Mičunek a Víťa Branda. Zajímavostí zápasu byla skutečnost, že Litoměřice měli četnější (a také úspěšnější) střelbu za tři než za dva body.

Slavoj BK Litoměřice - BK Opava B 78:53 (19:14 43:19 62:36)
Body: Bašta 27, Slunečko 11, Klimeš 9, Alič  6, Zbroj 6, Bambas 5, Kroutil 4, Žampach 4, Klouda 3, Kynzl 3 - Kvapil 19, Mičunek 14, Branda 10, Kupčík 5, Kurečka Šimon 3, Kopf 2
Trojky: 37/18 - 22/4
Dvojky: 23/8 - 34/17
TH: 13/8 - 11/7
Chyby: 17 - 16
Doskoky: 35 - 37
Rozhodčí: Blahout, Musil

Příští kolo nadstavbové skupiny C sehrají naši "rezervisté" doma s béčkem Nymburku. Zápas začne v pátek 3.3.2017 v tradiční dobu 19:00 hod.