07. 02. 2018

Rezerva ve skupině play-out

Poprvé za dobu svého působení v 1. lize bude naše béčko hrát o udržení této soutěže v Opavě.

Poprvé za dobu svého působení v 1. lize bude naše béčko hrát o udržení této soutěže v Opavě.

Rezervu k tomu předurčily výsledky v základní části, hlavně její konec, kdy svěřenci trenérské dvojice David Klapetek - Radovan Filip utrpěli 5 porážek v řadě, což je nakonec odsoudilo k předposlednímu místu ve skupině "Východ" a k bojům o udržení v soutěži.

Jaký bude další program našeho rezervního týmu? Utká se dvoukolově s posledními 4 celky ze skupiny "Západ". V prvním kole pojedou naši kluci 18.2.2018 na palubovku pražského celku GBA, pak budou v pátek 23.2. hostit od 19:00 hod. Lokomotivu Plzeň. Následovat bude další cesta do Prahy k utkání s posledním týmem "Západu" Sokolem Žižkov a první část skupiny play-out bude zakončena 9.3. domácím zápasem se Sokolem Pražským.

Pak budou následovat odvety s prohozeným pořadatelstvím a nastane konečné účtování. Poslední celek skupiny play-out sestoupí přímo, předposlední pak bude hrát baráž o dvě prvoligová místa s vítězi jednotlivých skupin 2. ligy. Připomínáme, že všechny dosavadní dosažené výsledky se týmům započítávají, takže Opava B vstupuje do osmičlenné skupiny na 5. místě s bilancí 7 - 11 a 25 body. 

Věřme, že hráči i celý realizační tým zaberou a druhou nejvyšší basketbalovou soutěž pro Opavu udrží!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.