19. 12. 2016

Rezerva ve Zlíně nezvládla závěr

Pro čtvrtou porážku v letošním ročníku 1. ligy si naše béčko dojelo do Zlína.

Pro čtvrtou porážku v letošním ročníku 1. ligy si naše béčko dojelo do Zlína. Petr Valeček měl tentokrát k dispozici Radka Kouřila, Rosťu Dragouna a Vaška Bujnocha. Zápas připomínal duel obou týmů v Opavě. I ve Zlíně naši basketbalisté většinu zápasu vedli, ve třetí čtvrtině dokonce o 11 bodů. Ještě 2 minuty před koncem byl po trojce Radovana Kouřila stav nerozhodný 79:79.

Pak však přišly dva dva údery domácích rovněž z perimetru, na které odpověděl stejnou mincí už jen Víťa Branda. Samotný závěr zápasu přinesl již jen hodně taktických faulů, ale na výhře už Zlína to už nic nezměnilo. Ten tak bez porážky zůstává v čele skupiny B, Opava klesla na 3. příčku.

Nejlepším opavským hráčem byl Venca Bujnoch, který ke 36 bodům (trojky 8/4) přidal 4 doskoky a 5 získ. faulů (val. 36). 9 doskoků zaznamenali Radek Kouřil a Tomáš Mičunek, Rosťa Dragoun odehrál celých 40 minut.

SKB Zlín - BK Opava B 86:82 (22:21 39:41 59:64)
Body: Nehoda 31, Radek Pumprla 21, Vošlajer 11, Prášil 10, Nehyba 8, Hrabovský 4, Chwaszcz 1 - Bujnoch 36, Mičunek 14, Jirka Dihel 12, Branda a Kouřil 7, Dragoun 6
Trojky: 28/9 - 24/7
Dvojky: 36/22 - 44/26
TH: 31/15 - 15/9
Chyby: 18 - 23
Doskoky: 39 - 37
Rozhodčí: Večeřa, Kubiš

Příští zápas odehrají naši basketbalisté doma. V pátek 6.1.2017 budou od 19:00 hod. hostit brněnský tým Sokol Šlapanice, který je se stejným bodovým ziskem jako Opava B na čtvrtém místě tabulky.