03. 10. 2015

Rezerva veze výhru z Ostravy

Ve třetím kole 1. ligy mužů jelo naše béčko na horkou palubovku v Ostravě a byl to výjezd úspěšný.

Ve třetím kole 1. ligy mužů jelo naše béčko na horkou palubovku v Ostravě a byl to výjezd úspěšný.

V opavském týmu se opět objevil Rosťa Dragoun a byl na hřišti znát. Začátek utkání byl ale zcela vyrovnaný a vyrovnané bylo i skóre. Až ve druhé čtvrtině nasadili naši kluci k trháku, když šňůrou 12 bodů na jejím začátku získali desetibodový náskok, což se ukázalo jako rozhodující fáze zápasu.Ve druhém poločase se hrála opět v podstatě vyrovnaná partie, přesto se naše vedení necelé 4 minuty před koncem zápasu po opavské devítibodové šňůře vyšplhalo až na 18 bodů a bylo rozhodnuto. Kamil Ihring přesto neviděl zápas jako jednoznačný.

"Dnes jsme odehráli těžké utkání, mladí hráči v dresu VŠB dlouho vzdorovali a nakonec rozhodla větší zkušenost a fyzická kondice našich. Největší problémy nám dělal Klímek, který v 1. poločase nastřílel 16 bodů a celkem jich dal 24, nebezpečný byl i Leczo, autor 19 bodů. V našem dresu se dařilo Rosťovi Dragounovi, který již, oproti zápasu se Zlínem, shodil nervozitu a táhl tým. Pod košem hrál výborně Tomáš Mičunek, který pobyl na hřišti skoro 35 minut," rozebral utkání asistent trenéra rezervy.

Jak už řekl Kamil Ihring, nejlepšími střelci a nejužitečnějšími hráči Opavy byli Rosťa Dragoun a Tomáš Mičunek, dobře si vedli i Mirek Kvapil a Michal Ihring. V dresu VŠB byli tahouny týmu Daniel Klímek, Jan Leczo a Adam Urbánek.

VŠB Ostrava - BK Opava B 71:83 (24:24 37:47 56:67)
Body: Klímek 24, Leczo 19, Urbánek 13, Smolka 7, Mrkva 5, Maděra 2, Sedlařík 1 - Dragoun 24, Mičunek (7 doskoků) 18, Kvapil 15, Michal Ihring (4 asistence) 7, Robert Dihel a Matějka 6, Vícha 4, Branda 3
Trojky: 18/5 - 22/9
TH: 20/14 - 16/14
Chyby: 18 - 22
Doskoky: 31 - 52
Rozhodčí: Paulík, Kubiš
Diváků: 40

V dalším kole jede naše rezerva do Olomouce, doma bude hrát až v kole pátém, kdy v opavské hale přivítá 16.10.2015 od 19:00 hod. celek JBC Brno.