28. 11. 2015

Rezerva vítězná i v Jihlavě

Naše rezerva má na kontě další výhru, tentokrát loupila v Jihlavě.

Trenér Petr Valeček se musel obejít bez bratří Dihelů a také bez Tomáše Mičunka, takže v desetičlenné sestavě se objevili hned 4 dorostenci. Ve vyrovnaném průběhu prvního poločasu si většinou mírné vedení udržovali domácí hráči, ale na víc než 7 bodů Opavě neodskočili.

Zlom ve vývoji zápasu nastal pět minut po přestávce. Naši kluci se šňůrou 13 bodů dostali do vedení 61:52 a už domácí nepustili do zápasu. Čtvrtinu zakončili po technické chybě domácích Rosťa Dragoun a Ondra Kukla a vedení o 12 bodů bylo na světě. Navíc první 3 minuty posledního hracího období vyhrála Opava i zásluhou 6 bodů Robina Matějky v řadě 8:0, navýšila rozdíl na 20 bodů a bylo jasné, že utkání se bude už jen dohrávat.

Zásluhou Pavla Číhy a Martina Nováka sice domácí v závěru stáhli vedení Opavy na 8 bodů, ale to bylo z jejich strany vše. V našem dresu byli nejlepší tři pendlující hráči, když double-double si připsal jak Rosťa Dragoun (24 bodů, 10 doskoků, val. 22), tak i Kryštof Vlček (14 bodů, 11 doskoků, val. 18).

BC Vysočina - BK Opava B 71:80 (26:20 42:39 53:65)
Body: Novák 24, Číha 15, Melski 12, Strážnický 9, Šoula 5, Knetl 4, Maňák 2 - Dragoun 24, Kvapil 15, Vlček 14, Matějka 13, Branda 11, Ondra Kukla 2
Trojky: 20/3 - 16/5
TH: 30/14 - 30/19
Chyby: 29 - 25
Doskoky: 40 - 36
Rozhodčí: Pokorný, Černý
Diváků: 100

Výhrou v Jihlavě si naše béčko upevnilo 2. místo v tabulce skupiny B 1. ligy. V dalším kole bude doma hostit celek VŠB Ostrava. Zápas se kvůli pátečnímu zápasu A-týmu s Nymburkem odehraje netradičně již ve čtvrtek 3.12.2015 od 19:00 hod.