03. 01. 2020

Rezerva začala rok 2020 porážkou

Přestože Pardubice točily jen 6 hráčů a David Klapetek měl plnou sestavu, výhru si z Opavy odvezli hosté.

Ti začali zápas lépe, ale ještě v 1. čtvrtině se Opava hlavně zásluhou dvojice Slavík a Bukovjan dostala do osmibodového vedení. Hosté do konce stáhli, ale další nápor Opavy vynesl ve druhém dějství vedení až o bodů 12.

Od té doby ale Pardubice začaly ovládat hru, na konci třetí čtvrtiny vedly o 10 a v posledním hracím období si už náskok pohlídaly. V závěru Lukáš Bukovjan 7 body již jen upravil skóre.

Lukáš Bukovjan byl také nejužitečnějším hráčem zápasu, když zaznamenal 29 bodů (trojky 13/7), 11 asistencí a 6 doskoků a jeho rating se zastavil na čísle 35. Bodově ho podpořili hlavně Kuba Slavík, uzdravený Jirka Štěpánek a Ondřej Týn. Ostatní jen paběrkovali.

BK Opava B - BK Pardubice 81:85 (24:23 45:40 59:66)
Body: Bukovjan Lukáš 29, Slavík Jakub 20, Týn Ondřej 13, Štěpánek Jiří 12, Lazecký Petr 2, Pavlík Mikuláš 2, Voznička Jiří 2, Neugebauer Jan 1 - Tkadlec Tomáš 30, Svojanovský Michal 19, Baťa Kryštof 18, Výcha Ondřej 8, Kratochvíl Martin 7, Boháček Lukáš 3; dvojky: 43/24 - 46/18; trojky: 37/10 - 38/13; TH: 7/3 - 13/10; chyby: 13 - 12; doskoky: 50 - 54; rozhodčí: Kapaňa, Nehoda; diváků: 40

Další utkání odehraje naše rezerva opět doma, když v odloženém (resp. přeloženém) zápase 6. kola bude hostit tým BCM Orli Prostějov. Hraje se v pátek 10.1.2020 od 17:30 hod.