24. 09. 2018

Rezerva začala výhrou

V 1. kole skupiny "Východ" 1.ligy si naše rezerva zajela pro výhru do brněnských Šlapanic.

Celek trenéra Davida Klapetka nezačal utkání nejlépe a po 11 minutách prohrával o 15 bodů 17:32. Pak ale opavští basketbalisté zapnuli na vyšší obrátky a ještě do konce prvního poločasu si vypracovali čtyřbodový náskok. V dalším průběhu se sice domácí dostali několikrát do menšího vedení a ještě necelé tři minuty před koncem vedli 77:75, ale závěr patřil hostům. Ti vyhráli následující 2 minuty 15:3, dostali se do desetibodového vedení a Šlapanice v závěru už jen korigovaly stav.

Opavským mužem zápasu se stal Daniel Kopf, který k 17 bodům přidal i 7 doskoků a 4 zisky (val. 25), nejlépe mu sekundovali Kryštof Vlček, Jakub Slavík a Šimon Kurečka. Šlapanice táhli hlavně Roman Zachrla a Zdeněk Šebela.

Sokol Šlapanice - BK Opava B 85:90 (27:15 40:44 64:65)
Body: Šebela Zdeněk 27, Zachrla Roman 26, Rotrekl Jan 12, Vyroubal Martin 10, Šulc Michal 4, Müller Martin 3, Šmíd Michal 3 - Slavík Jakub 18, Kopf Daniel 17, Vlček Kryštof 15, Kurečka Šimon 13, Štěpánek Jiří 9, Bukovjan Lukáš 7, Janoš Dominik 4, Pavlík Mikuláš 4, Žídek Dalibor 3; dvojky: 48/22 - 65/32; trojky: 22/7 - 14/4; TH: 30/20 - 21/14; chyby: 24 - 24; doskoky: 45 - 46; rozhodčí: Jeřáb, Musil

Ve 2. kole hostí naše rezerva celek Basketbal Olomouc. Utkání se hraje v pátek 28.9.2018 se začátkem v 19:00 hod.