22. 02. 2017

Rezerva začíná nadstavbu 1. ligy 2016/17

Jak jsme vás už informovali, 1. liga mužů bude pokračovat nadstavbovou částí.

Jak jsme vás už informovali, 1. liga mužů bude pokračovat nadstavbovou částí. Basketbalisté naší rezervy se v pohodě probojovali do elitní šestice, tedy skupiny C nadstavbové části, a mají tak jistotu minimálně předkola play-off. Protože v případě našeho béčka jde nejen o sportovní stránku, ale také o výchovu případných nových opor áčka, je potěšující, že si mohou další pokračování soutěže a dalších 6 zápasů s vyspělými soupeři vyzkoušet i mladí hráči.

Do bojů v základní části zasáhlo celkem 20 hráčů, nejvíce zápasů (16) odehráli Jirka Dihel, Mirek Kvapil, Šimon Kurečka a Ondra Kukla. Bodově táhli tým hlavně Vašek Bujnoch, Jirka Dihel a Mirek Kvapil, do svého návratu do áčka byl hodně vidět také Radim Klečka, pro něhož byla 1. liga dobrým způsobem rozehrání po dlouhodobém zranění. Na doskoku byl nejlepší Mirek Kvapil, který si v 16 zápasech připsal 8x double-double, jen o jedno double-double méně pak má po 13 zápasech na kontě Vašek Bujnoch.

"Před sezónou jsme si vytkli cíl být v první trojce základní skupiny, to se podařilo. Ze začátku s námi byl i Radim Klečka, což byla velká pomoc, protože klasického rozehrávače si teprve vychováváme. Když přešel zpátky do áčka, byla rozehrávka hlavně na Rosťovi Dragounovi nebo Víťovi Brandovi, pomalu si připravujeme Petra Martikána, který se postupně zlepšuje," začal s hodnocením základní části 1. ligy Petr Valeček.

"Kluci z áčka, kteří se tady rozehrávají, podávají dobré výkony, dorostenci také dostávají prostor, pro ty je každá minuta cenná. Chtěl bych ještě vyzvednout Jirku Dihela a Víťu Brandu, bez nich by to tady nešlo. Jsou nejenom oporami v zápasech, ale mají i výbornou tréninkovou morálku a pomáhají mladým klukům v růstu," dokončil trenér opavského béčka.

Skupinu C zahájí naše rezerva 26.2.2017 zápasem v Litoměřicích, doma se představí v pátek 3.3., kdy bude hostit nymburskou rezervu. Pak ji čeká zápas v Hradci Králové s jedním z favoritů Královskými Sokoly. Poté budou následovat odvety s prohozeným pořadatelstvím, nadstavbu opavské béčko ukončí 31.3.2017 domácím zápasem s Královskými Sokoly. Zda poté půjde do předkola play-off nebo přímo do čtvrtfinále, kam automaticky postoupí nejlepší 4 celky nadstavbové skupiny C, to se ještě uvidí.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.