03. 08. 2015

Rezerva zahajuje přípravu

Začátek srpna je i začátkem letní přípravy. Také opavská basketbalová rezerva se začne připravovat na svou další prvoligovou ...

Začátek srpna je i začátkem letní přípravy. Také opavská basketbalová rezerva se začne připravovat na svou další prvoligovou sezónu.

K velkým změnám v kádru týmu pravděpodobně nedojde. Na lavičce opět usedne dvojice Petr Valeček - Kamil Ihring, po dlouhodobých zdravotních problémech začne opět s tréninkem Víťa Branda, do přípravy by se měl zapojit i Tomáš Mičunek, který se vrátil z pobytu v Anglii. Trenéři nemohou na druhé straně zatím počítat s Honzou Lyčkou, který je v USA, jisté není ani to, zda bude v kariéře pokračovat Michal Hutňan.

Větší porci minut by mohli dostat i někteří mladí hráči z opavské basketbalové líhně. Z nich si nejvíce zahráli v minulém prvoligovém ročníku Michal Moninec a Ondra Kukla, ale na svou příležitost čekají i další. Protože letos nebude s největší pravděpodobností hrát v oblastním přeboru tým BK Opava C, bude pro tyto hráče 1. liga hlavní příležitostí, jak se i nadále seznamovat s mužským basketbalem.

Nadcházející ročník druhé nejvyšší basketbalové soutěže mužů se bude opět hrát ve dvou skupinách, ovšem každá bude mít ne 8, ale 10 účastníků. Prvoligové boje budou zahájeny již v polovině září. Na opavskou rezervu čeká v 1. kole 20.9.2015 výjezd do Zlína, doma se poprvé představí 25.9., kdy bude hostit celek BC Vysočina. Dalšími soupeři ve skupině "Východ" pak budou našim basketbalistům týmy VŠB Ostrava, Basketbal Olomouc, JBC MMCITÉ Brno, Královští Sokoli (dříve Sokol Hradec Králové), Start Havířov, Synthesia Pardubice a Sokol Šlapanice.

Věřme, že náročná příprava se odrazí i v herní fázi a že naše béčko naváže na úspěšné výsledky minulých sezón.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.