31. 01. 2016

Rezerva zakončila základ výhrou

V posledním kole základní části 1. ligy vyhrálo naše béčko na půdě nováčka ze Šlapanic.

Naše trenérské duo nemělo k dispozici kromě zraněného Rosti Dragouna ani Mirka Kvapila a Víťu Brandu. První čtvrtina zápasu byla velice vyrovnaná a vyrovnané bylo i její skóre - 18:18. Zřejmě rozhodující chvíle utkání přinesla druhá polovina druhého dějství. Naši kluci ze stavu 22:25 otočili skóre za 4 minuty až na 37:27.

Takto získaný náskok si už v podstatě udržovali, na začátku poslední čtvrtiny ho dokonce natáhli po trojce Michala Ihringa až na 14 bodů. Domácí sice flintu do žita nehodili a necelých 5 minut před koncem snížili na 64:69, ale dva koše Jirky Dihela vnesly do opavských řad opět klid. V závěru se domácí ještě snažili o zvrat, ale naši basketbalisté si výhru pohlídali.

"Chtěli jsme původně hrát bez pendlů, ale zdravotní problémy měl Víťa Branda, takže Kryštof Vlček ochotně týmu pomohl. Zápas byl neurovnaný s velkým množstvím chyb na obou stranách. My jsme hráli příliš složitě, ale od druhé čtvrtky jsme si udržovali vedení. Škoda závěru, kdy domácí přitlačili a my udělali pár hloupých chyb, ale nakonec jsme výhru uhájili. Pozitivem je, že si všichni zahráli a nikdo se nezranil," řekl po zápase asistent trenéra Kamil Ihring.

Mužem zápasu se stal Kryštof Vlček (18 bodů, 7 doskoků, 7 získaných faulů, val. 25), deseti doskoky se blýskl Tomáš Mičunek, svůj díl ale odvedli i mladí Ondra Kukla, Michal Moninec a Šimon Kurečka. U domácích lze vypíchnout double-double Radka Helekala (12 bodů, 10 doskoků).

Sokol Šlapanice - BK Opava B 74:79 (18:18 34:43 49:60)
Body: Pavličík a Šír 15, Denk 14, Helekal 12, Rotrekl 9, Hilšer 8, Milčák 1 - Vlček 18, Jiří Dihel 12, Michal Ihring 9, Vícha 8, Mičunek 7, Moninec 6, Robert Dihel a Matějka 5, Dominik Ihring 4, Kukla 3, Šimon Kurečka 2
Trojky: 19/2 - 20/6
TH: 37/22 - 11/7
Chyby: 15 - 30
Doskoky: 37 - 42
Rozhodčí: Nejezchleb, Večeřa

Na naši rezervu teď budou čekat boje v elitní nadstavbové skupině, v níž budou hrát ještě Sokol pražský, USK Praha B a Nymburk B, z naší skupiny pak Královští Sokoli a Basketbal Olomouc. O losu nadstavby vás budeme na našich stránkách informovat.