12. 12. 2015

Rezerva zdolala Olomouc

Domácí neporazitelnost opavské rezervy trvá i po 13. kole základní části 1. ligy. Tentokrát porazila Olomouc.

Olomoučtí basketbalisté přijeli do Opavy jen s 6 hráči, ale i v tomto minimálním počtu kladli tuhý odpor. Skóre prvního poločasu bylo většinou vyrovnané a stav před přestávkou tomu odpovídal - 44:44. Hosty držely ve hře hlavně trojky, v prvním poločase měli jejich bilanci 18/8. Hra ale příliš záživná nebyla a pár desítek přítomných diváků spokojeno být nemohlo.

Druhou půlku zahájila Opava desetibodovou šňůrou, její náskok narostl postupně až na 16 bodů a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se ale i přes opravdu velmi úzkou rotaci nepoložili a dvě minuty před koncem dokonce stáhli stav na rozdíl pouhých 4 bodů. Definitivní rány jim zasadily až trojky Mirka Kvapila a Roberta Dihela v závěru.

"Olomouc v úzké sestavě hraje prakticky pořád, dnes jim chyběl jen Dedek. Chtěli jsme hrát rychle dopředu, ale v první půlce se nám to moc nedařilo. Dělali jsme spoustu zbytečných chyb, nedávali jsme jednoduché koše a soupeř byl stále na dostřel, navíc se jim dařily trojky, v kterých jindy tak nevynikají," začal hodnotit zápas Petr Valeček.

"Na začátku druhé půle jsme přitlačili v obraně a dostali se na dvouciferný náskok. Pak jsme prostřídali a výkon šel trochu dolů. Myslím, že zápas jsme měli stále pod kontrolou, chtěli jsme sice vyhrát o víc, ale výhra je cenná a jsme za ni rádi," dodal ještě opavský trenér.

V opavském dresu si za 17 bodů a 11 doskoků (val. 24) připsal Mirek Kvapil již čtvrtý double-double z 11 zápasů, dobře se prezentovali Jirka Dihel (17 bodů, 5 doskoků, val. 19) a Víťa Branda (11 bodů, 8 doskoků, val. 17). Týmové šestky konečně nebyly slabinou, bilance 10/9 je nadějí do dalších zápasů.

BK Opava B - Basketbal Olomouc 82:75 (24:21 44:44 66:56)
Body: Jiří Dihel a Kvapil 17, Branda a Vlček 11, Dragoun 10, Michal Ihring 8, Robert Dihel 6, Mičunek 2 - Jurka 18, Sehnal 17, Andres a Filip Pekárek 14, Sedlák 10, Moravec 2
Trojky: 28/9 - 27/11
TH: 10/9 - 22/14
Chyby: 23 - 14
Doskoky: 38 - 34
Rozhodčí: Kovář, Stáňa
Diváků: 48

Výhrou posílila naše rezerva naděje na účast v elitní nadstavbové skupině 1. ligy. V příštím kole jedou naši kluci do Brna k zápasu s JBC MMCITÉ a v případě výhry by dostaly tyto naděje již velmi reálné obrysy. Doma se opavské béčko opět představí až v roce 2016, kdy v pátek 8.1.2016 bude od 19:00 hod. hostit největšího favorita skupiny B základní části, tým Královských Sokolů z Hradce Králové.