26. 03. 2017

Rezervu čeká předkolo play-off

Po prohře s nymburským béčkem pohasla i teoretická možnost přímého postupu do čtvrtfinále 1. ligy.

Po prohře s nymburským béčkem pohasla i teoretická možnost přímého postupu do čtvrtfinále 1. ligy. Radek Filip měl tentokrát k dispozici silnou sestavu a první čtvrtina se nesla ve znamení vyrovnaného souboje. Druhou čtvrtinu ale začali domácí náporem a dostali se postupně do dvouciferného vedení, když řádila hlavně dvojice Matěj Svoboda - Martin Peterka.

Druhý poločas začal dalším zvyšováním skóre ve prospěch domácích, kteří se dostali až do dvacetibodového náskoku a bylo prakticky "vymalováno". Poslední čtvrtinu naši kluci dokonce o bod vyhráli, ale to v konečném účtování nic neznamenalo.

Jak už bylo řečeno, jasnými vládci palubovky byli Martin Peterka (33 bodů, 15 doskoků, val. 47) a Matěj Svoboda (32 bodů, 5 doskoků, 6 asistencí, val. 41). V opavském dresu byl tentokrát nejlepším hráčem Víťa Branda, trenéra určitě příjemně překvapil Daniel Kopf.

Basketball Nymburk B - BK Opava B 96:80 (27:26 53:39 77:60)
Body: Peterka Martin 33, Svoboda 32, Kolář 16, Dlugoš 8, Ivan 3, Rovenský a Stegbauer 2 - Branda 17, Bujnoch a Kvapil 11, Dihel Jiří a Kopf 10, Mičunek (8 doskoků) 7, Černý a Martikán 5, Kukla Ondřej 4
Trojky: 22/10 - 20/9
Dvojky: 49/28 - 41/22
TH: 11/10 - 16/9
Chyby: 13 - 17
Doskoky: 30 - 30
Rozhodčí: Kovačovič, Jon

Nadstavbovou skupinu C 1. ligy zakončí naši basketbalité domácím zápasem s Královskými Sokoly z Hradce Králové, kteří jsou na čele soutěže. Zápas je na programu v pátek 31.3.2017 se začátkem v 19:00 hod.