27. 12. 2017

Rezervu drží hlavně hráči áčka

Konec roku je příležitostí k bilancování. Podívejme se, jak se zatím dařilo naší rezervě.

Konec roku je příležitostí k bilancování. Podívejme se, jak se zatím dařilo naší rezervě.

Opavské béčko pod vedením Davida Klapetka má doposud odehráno 13 kol. Sedmkrát vyhrálo, šestkrát odešlo poraženo. V tabulce patří opavským basketbalistům pátá příčka, ale protože mezi druhým Zlínem a sedmým celkem Basketbal Olomouc je rozdíl pouhého jediného bodu, je pro rozdělení týmů do tří skupin po skončení základní části ve hře velká řada možností.

Davidovi svěřenci tak mohou hrát jak v elitní nadstavbové skupině, jejíž účastníci budou mít jisté play-off, tak by mohli při špatném finiši spadnout i do skupiny o udržení. Vše bude záležet na výsledcích posledních pěti kol základu.

Není překvapením, že hru rezervy táhnou hlavně pendlující hráči áčka. Lídrem je Mirek Kvapil, který nastoupil v devíti zápasech, má průměr 21.0 bodu, 11.9 doskoku a 3.2 získaného faulu na zápas (val. 27.7). V těchto devíti utkáních dosáhl sedmkrát na double-double!

V tabulce prvoligových střelců mu patří 4. příčka (Vašek Bujnoch, který pendluje do Snakes Ostrava je s průměrem 22.5 bodu druhý), na doskoku prvoligovým tabulkám vládne před Tomášem Vošlajerem a Opaváky Rosťou Dragounem a Vaškem Bujnochem. V tabulce užitečnosti je Míra Kvapil třetí, když vede Vašek Bujnoch, pátý je Radovan Kouřil, který společně s Václavem Bujnochem hostuje v ostravském celku Snakes, osmé místo v této kategorii patří Rosťovi Dragounovi.

Ve statistikách Mirkovi zdatně sekunduje Rosťa Dragoun (17.4 bodu, 10.6 doskoku a 2.9 asistence na zápas, průměrný rating 22.5), který si 7 double-double připsal v 10 odehraných zápasech. Dalšími do partie nejlepších jsou pak Lukáš Bukovjan (17.0 bodu, 4.2 doskoku, 4.2 asistence, val. 13.8) a Kryštof Vlček (10.7 bodu, 4.6 doskoku, 2.6 asistence, val. 14.0).

Svůj díl si ale odvedli i ostatní hráči. Celkem se jich v této sezóně na palubovce objevilo 16, nejvíce minut si na své konto připsal Lukáš Bukovjan (435.6), který jako jediný nastoupil ke všem 13 zápasům, necelých 22 jich pak mají na kontě Dalibor Žídek a Dominik Jánoš.

Uvidíme, jak se bude naší rezervě dařit po Novém roce a v jaké nadstavbové skupině se ocitne po skončení základní části 1. ligy.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.