03. 10. 2017

Ročník 2017/18 Kooperativa NBL je tu

Předehrávkou 1. kola Brno - Kolín začal nový ročník KNBL

Předehrávkou 1. kola Brno - Kolín začal nový ročník KNBL. Naplno se ale rozjede až ve středu, kdy do kolotoče zápasů o mistrovský titul naskočí i Opava. Shrňme si v krátkosti, co tomu předcházelo.

Hlavní část přípravy probíhala od začátku srpna, na jeho konci už začala i série přípravných zápasů. V prvním zápase hodně prořídlá opavská sestava prohrála s Interem Bratislava 71:77, ale pak přišly domácí výhry s Ostravou (100:74), Levicemi (88:82) a Olomouckem (98:76). 

Následoval turnaj v Levicích, kde naši po výhře nad Ženevou 89:84, prohře s Levicemi 89:95 a vítězství nad Prievidzou 87:76 obsadili 2. místo. Poté opavští basketbalisté po nezvládnuté koncovce podlehli Olomoucku na jeho palubovce 79:82 a v generálce na nový ročník KNBL porazili doma Svitavy 81:62.

V kádru došlo oproti jiným týmům jen k malým změnám. Kvůli civilnímu zaměstnání skončil s vrcholovým basketbalem Viktor Cvek, nová herní smlouva nebyla nabídnuta Jakubu Blažkovi, který nakonec zakotvil v druholigovém Krnově. Nahradit by je měly mladé naděje, konkrétně Lukáš Bukovjan, Jiří Štěpánek a Jakub Slavík, kteří přišli z ostravského klubu Snakes.

Síla Opavy bude tedy v sehranosti týmu a kolektivním pojetí. Cílem bude pochopitelně účast v play-off, nejlépe samozřejmě ze skupiny A1, jak ostatně potvrdil i Jakub Šiřina. "Očekávám, že liga by mohla být ještě vyrovnanější. Soupisky Kolína a Svitav vypadají víc než dobře. Pokud jde o nás, my jsme oslabili po stránce zkušeností, ale zase přišlo dravé mládí. Boj o skupinu A1 bude hodně zajímavý a fanoušci se mají na co těšit. My bychom se do A1 chtěli dostat," řekl před startem náš kapitán.

Ještě na jeden aspekt budou naši basketbalisté spoléhat. Tím je skvělé publikum, které bylo v zápasech tím příslovečným šestým hráčem. Podle žebříčku NBL byla průměrná návštěvnost v Opavě v ročníku 2016/17 1274 diváků. Opavští příznivci tak brali pomyslnou bronzovou medaili za Pardubicemi (1516) a Děčínem (1277 diváků). 

Věřme, že opavští basketbalisté ve spolupráci s fanoušky naváží na poslední úspěšné ročníky KNBL a pokusí se loňské čtvrté místo nejen obhájit, ale i překonat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.