19. 11. 2022

Rosťa Dragoun: "Vyhořeli jsme mentálně"

Jedním z mála pozitiv na zápase s Pardubicemi byl, kromě toho, že se střelecky chytil Radek Farský, také návrat Rosti Dragouna na palubovku

Dragi odehrál zatím jen 13 minut, během nichž dal 2 body, přidal 3 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk. Přesto je jeho návrat po zranění dobrá zpráva. Po zápase měl ale smíšené pocity.

Rosťo, zase naskakuješ do kolotoče, ale "obnovenou domácí premiéru" sis asi představoval jinak, že?
To je pravda, ale soustředil jsme se spíš na sebe. Musím se do toho dostat hlavně hlavou, protože si myslím, že fyzicky jsem na tom už dobře. 

Jaké jsi měl vlastně zranění?
Měl jsem přetržené křížové vazy. 

Takže, jak vyplývá z tvých slov, už je to za tebou.
Přesně tak, už by to mělo být v pořádku.

A jak jsi viděl dnešní zápas?
Hodnotí se to těžko. Bylo to takové zvláštní. Nechci se vymlouvat na čas začátku, to by roli hrát nemělo. Přišlo mi, že jsme se mentálně nepřipravili dobře, neplnili jsme, co jsme měli. Koho jsme nechtěli, aby střílel, tak ten střílel, nechtěli jsme je pustit do útočných doskoků, přesto je měli. Dávali body z druhých i třetích šancí, nebojím se říci i ze čtvrtých šancí. Takže mentálně jsme vyhořeli a nevyrovnali jsme se jim ani bojovností.

Neležela na vás trochu deka z porážky v Olomouci?
To myslím, že ne, to už je za námi. Byla repre pauza, takže jsme se snažili připravit co nejlépe, ale nevyvedlo se nám to podle našich představ.

A jak moc chyběl Šířa?
Šířa je kapitán a tahoun, takže chyběl. Na druhou stranu si myslím, že jsme spolu celkem dlouho, takže jsme se měli semknout a nahradit ho jako tým. Bohužel ani to se nám úplně nepovedlo.

Tak teď už čeká to obvyklé "přepnutí" do pohárového modu. Čeká vás důležitý zápas FEC s bulharským Balkanem.
To určitě, hrajeme o postup a tam teď je důležitý každý zápas. Takže jak říkáte, musíme přepnout do evropského basketu, silovějšího a tvrdšího. Nechci nějak shazovat Pardubice, ale evropské týmy jsou i fyzicky někde jinde. Takže se na to do středy musíme připravit.

Díky moc za rozhovor a nejen koleno ať drží!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.