14. 03. 2019

Rosťa Dragoun: "Dnes jsem měl šťastnou ruku"

Opava konečně nastoupila kompletní a odnesly to debaklem Svitavy. Jednou z hvězd večera byl Rostislav Dragoun.

Opava konečně nastoupila kompletní a odnesly to debaklem Svitavy. Jednou z hvězd večera byl Rostislav Dragoun.

"Dragi" prožil ve středu povedený zápas. Kromě své tradičně výborné a málo oceňované černé práce v obraně přidal i 6 doskoků, 4 získané fauly a také 18 bodů (TH 8/8, dvojky 2/2, trojky 4/2). S ratingem 27 byl nejužitečnějším hráčem zápasu a jako MVP ho po zápase určil také Petr Czudek.

Dragi, gratulace týmu i tobě osobně. Dnes to byla svitavská demolice, co říkáš?
Děkuji za gratulaci. Demolicí bych to snad nenazval, ale musím uznat, že dneska se nám dařilo všechno, na co jsme sáhli. Hlavně jsme ale hráli dobře v obraně, komunikovali jsme a bojovali. Bylo vidět, že jsme se konečně sešli úplně všichni. Na Svitavy jsme se připravili v hlavách, nic jsme nepodcenili a vyšlo to víc než dobře.

Přiznám se, že jsem věřil ve výhru, ale takovým způsobem, to klobouk dolů.
Tohle asi nemohl čekat nikdo. Svitavy jsou v téhle sezóně opravdu silné, mají dobře sestavený kádr, všichni dřou. My jsme to museli uhrát zkušenostmi.

Už jsi to nakousl. Dnes jste byli úplně všichni a je z toho čtvrtá výhra v řadě. Bude ten trend pokračovat?
Pevně v to věřím, musím to zaklepat (smích). Snad nám to vydrží. Je to poznat i na tréninku, není to jak před reprezentační pauzou. Doufám, že to tak bude až do konce sezóny.

Dnes jsi podal skvělý výkon, jako vždy jsi makal v obraně, ale dařilo se ti i v útoku.
V obraně se snažím makat vždycky, od toho tady v podstatě jsem. A co se týče útoku, tak v mém případě to někdy přijde a někdy ne. Dneska jsem měl šťastnou ruku, tak snad mi to vydrží a zopakuji to i v dalších zápasech.

Doufejme, že už v sobotním utkání na půdě Olomoucka. Jak to vidíš tam?
S Olomouckem to bude hodně těžké. Musíme makat a bojovat, o ničem jiném to není. Musíme ubránit jejich hlavní opory, což jsou hlavně cizinci a Lukáš Palyza. Věřím, že šanci na výhru v Prostějově máme.

Útěk před předkolem play-off už vypadá reálně.
Jsme tam společně s Pardubicemi a Děčínem tři. Věřím, že se s touhle formou dostaneme na 5. místo a půjdeme do play-off z co nejvýhodnější pozice.

Díky moc za rozhovor. Ať týmová i tvoje forma ještě graduje!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.