22. 10. 2017

Rosťa Dragoun: "Druhý poločas nám vyšel skvěle"

K výhře nad Děčínem přispěl svým dílem i Rosťa Dragoun.

K výhře nad Děčínem přispěl svým dílem i Rosťa Dragoun. "Dragi" zaznamenal celkem 6 bodů a přidal i jeden doskok. Po zápase, který se vzhledem k výsledku hodnotil určitě dobře, ochotně odpověděl na mé otázky.

Dragi, gratulace týmu i tobě k výhře. Jak se zrodila?
Díky za gratulaci. Nezačali jsme nejlépe, obrana moc nefungovala. Ve druhé čtvrtině jsme se už chytili a druhý poločas byl podle mě skvělý jak z hlediska obrany, tak i útoku. Začalo nám to padat, komunikovali jsme, prostě výborný týmový výkon. Za výhru jsme moc rádi.

Naváži na tvoje slova. Hlavně v první čtvrtině nám nešel vůbec doskok.
To je pravda, Děčín měl plno útočných doskoků. Ve druhé čtvrtině jsme to trochu zlepšili, ale ještě to nebylo ono. O poločase jsme si řekli, že si to musíme víc hlídat a druhá půle už byla v tomto směru daleko lepší.

I ty jsi dnes zahrál výborný zápas.
Tak zrovna výborný bych neřekl, ale začátek sezóny mi moc nevyšel, takže dneska jsem se snad chytil. Doufám, že moje výkony budou mít už jen vzestupnou tendenci.

Tobě možná začátek nevyšel, ale týmu se daří náramně, takový úvod sezóny v Opavě už dlouho nebyl.
Je to tak. Semkli jsme se jako tým a i když nemáme tak vysoké pivoty, tak porážíme soupeře i v doskoku a to je jedna z příčin našeho dosavadního úspěchu.

Teď vás čeká v Nymburku dokonce přímý souboj o první místo.
Nymburk se neodvážím tipovat. Má teď nový tým, odešli mu dva dobří hráči, může se stát cokoli. Budou mít výhodu domácího prostředí, ale my budeme bojovat a určitě jim to nedáme zadarmo.

Díky moc za rozhovor a ať se všem daří i nadále!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.